Чутки не виправдалися. Калуська ЦРЛ у наступні два роки працюватиме в звичному режимі
Чутки не виправдалися. Калуська ЦРЛ у наступні два роки працюватиме в звичному режимі
Інформація у місцевих ЗМІ про те, що Калуська центральна районна лікарня (ЦРЛ) стане центром госпітального округу і вийде з підпорядкування міської ради не на жарт схвилювала мешканців Калуша. І хоча в повідомленнях йшлося про те, коли це станеться, але чимало калушан зрозуміли, що це відбудеться вже в 2018 році.
Лунали дзвінки від невдоволених такою поспішністю влади і в редакції «НК». Люди в більшості були переконані, що коли не буде Калуської ЦРЛ, то і безкоштовного лікування в цьому медичному закладі не буде.
Про те, наскільки достовірною є оприлюднена в ЗМІ та соцмережах інформація про створення госпітального центру на базі Калуської ЦРЛ і чи матимуть калушани можливість безкоштовно лікуватися в цьому закладі, журналіст «НК» поцікавився в головного лікаря ЦРЛ Івана Красійчука.
– Відразу скажу, що інформація про зміну статусу Калуської ЦРЛ вже в 2018 році не відповідає дійсності, – розповідає Іван Олексійович. – Якихось змін у роботі нашого медичного закладу в наступному році не очікується. Згідно з відповідним рішенням Кабінету Міністрів України в областях були створені лише межі госпітальних округів. У нашій області їх має бути п’ять: з центрами у містах Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Надвірна і Косів. До Калуського госпітального центру мають увійти Калуш і Калуський район, а також Рожнятівський, Долинський райони і місто Болехів. Хочу також додати, що створення госпітального округу – не та справа, яку можна вирішити за день чи два. Цей проект потребує узгодження багатьох питань, в тому числі й на законодавчому рівні.
Що стосується медичної реформи, то перші кроки з її впровадження в наступному році будуть здійснені на рівні первинної ланки. У 2018 році вона має запрацювати, і люди це відчують, але не медичні заклади рівня Калуської ЦРЛ. Тому хвилювання людей щодо роботи нашої лікарні, яка належить до вторинної ланки, є дуже передчасними. Жодних суттєвих змін у її роботі в новому році та в наступному 2019 не очікується, адже впровадження реформи на вторинному рівні планується лише в 2020 році.
– А які перспективи продовження дії програми безкоштовного медичного забезпечення?
– У наступному році нічого не зміниться. Мешканці міста й надалі матимуть можливість безкоштовного медичного обслуговування в нашій ЦРЛ. Ми маємо з цього приводу абсолютну підтримку від міського голови Ігоря Матвійчука та депутатського корпусу. І хоча бюджет на наступний рік ще не прийнятий, але ми сподіваємося, що кошти на програму безкоштовного медичного забезпечення в межах приблизно 13 млн грн нам будуть виділені. Це сума майже відповідає тій, яка буде освоєна на ці потреби в поточному 2017 році.
– У зв’язку з початком медичної реформи, які зміни очікуються у роботі медичних закладів міста?
– Її впровадження на рівні первинної ланки вимагає переведення дитячої поліклініки в юридичне підпорядкування Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). Але як лікарі-педіатри, так і вузькопрофільні спеціалісти, й надалі працюватимуть за попереднім місцем роботи.
З цього приводу хочу сказати, що нині все робиться для того, аби ці зміни не позначилися на людях. І коли десь і відбудеться скорочення числа працюючих медичних працівників, то ними будуть ті, хто вже має солідний вік і пенсію. Торкнеться цей процес, до речі, і персоналу Калуської ЦРЛ та інших медичних закладів міста. У даний час у цих колективах ведеться робота з перегляду штату працюючих та поліпшення ефективності їх роботи.
Записав Анатолій Гетьманчук.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]