Чому на Івано-Франківщині найвищий ріст промислового виробництва?
Чому на Івано-Франківщині найвищий ріст промислового виробництва?
Нещодавно прес-служба Івано-Франківської ОДА на основі даних Державної служби статистики України оприлюднила інформацію про те, що Івано-Франківщина за підсумками 2017 року є лідером серед усіх областей щодо рейтингу виробництва промислової продукції, досягнувши позначки у 112 відсотків.
За рахунок чого вдалося досягнути таких показників? Коли для більшості жителів області це є певною загадкою, то калушани знають достеменно, що цього високого загальнообласного показника вдалося досягти першочергово за рахунок відновлення у червні 2017 року виробничих потужностей товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».
Це наше припущення підтвердили і в економічній службі Івано-Франківської ОДА. І хоча за підсумками минулого року наше місто ще не досягло тих показників, які мало в період успішної діяльності «Хлорвінілу» та «Оріани», але за попередніми даними Калуський нафтохімічний комплекс виробляє приблизно 20 відсотків усієї промислової продукції Івано-Франківщини.
Як повідомив редакції «НК» начальник планово-економічного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Богдан Гураль, за підсумками другого півріччя 2017 року, тобто з того часу, як підприємство запрацювало, було вироблено 296,2 тис. тонн товарної продукції. Найбільше в цей період виробили поліхлорвінілової смоли суспензійної (ПВХ-С), поліетилену, які є основними видами продукції підприємства, а також каустичної соди та фракцій установки з виробництва олефінів.
– А найпереконливішим аргументом значимості відновлення виробничо-господарської діяльності ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» для нашої області, а отже й України в цілому є ті суми податків та обов’язкових платежів, які сплатило підприємство, – продовжує Б. Гураль. – Бо коли вдатися до порівняння цих сум у першому та другому півріччях, то цифри справді вражають. Адже якщо в перші шість місяців минулого року у державний та місцеві бюджети, різноманітні фонди та на потреби із забезпечення виробництв енергоресурсами було сплачено 284 млн грн, то за наступні півроку – 1 мільярд 271 млн грн.
Найбільш суттєво зросли суми відрахувань на соціальні потреби, податок з доходів фізичних осіб, заробітну плату працюючим й інше. Завдяки відновленню роботи виробництв лише за статтею «Податок з доходів фізичних осіб» відрахування в бюджет Калуша збільшилися з 35 млн гривень (І півріччя) до 48 млн гривень за підсумками другого півріччя.
Сприяє успішній виробничій діяльності колективу калуських нафтохіміків успішна реалізація готової продукції. Підвищеним попитом у споживачів користується ПВХ-С, основними ринками збуту якого є Україна, Туреччина, Індія, а також країни Східної Європи. Поліетилен з Калуша нині поставляється на підприємства України, Білорусі та ряду інших держав, а пропілен має найбільші ринки збуту в Польщі та Німеччині. Каустична сода відвантажується споживачам України та Туреччини, а бензол та фракція С9 – у країни Прибалтики.
Отож «КАРПАТНАФТОХІМ» після відновлення роботи виробництва стає все більш конкурентоспроможним на ринку нафтохімічної продукції.
Підготував
Степан Василів.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.