ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Є намір створити у Калуші індустріальний парк «Оріана»

Є намір створити у Калуші індустріальний парк «Оріана»

Чи це можливо і що це дасть місту?

На черговій сесії Калуської міської ради, яка відбулася 21 червня, одним з питань порядку денного було питання про підтримку створення індустріального парку «Оріана».

Під час його обговорення зазначалося, що метою та завданням створення парку є покращення інвестиційного клімату, надходжень до бюджетів, можливість реалізації промислового потенціалу ВАТ «Оріана». Під цей парк планують виділити 47 гектарів землі строком на 50 років.

Депутати поцікавилися у міського голови Ігоря Матвійчука, хто фінансуватиме створення цього парку. Він у відповідь зазначив, що міська рада не братиме участі у фінансуванні цього проекту. Кошти виділятимуть інвестори, які захочуть зайти на промислові майданчики, передбачені в індустріальному парку.

– Планувалося, що комунікації і дороги будуватимуть інвестори, але ВАТ «Оріана» вже почало це робити самостійно, – розповів мер. – Загалом же, варто зауважити, що рішення депутатів Калуської міської ради є декларативним. Простіше кажучи, ним ми просто підтверджуємо, що не виступаємо проти створення такого парку, але остаточні документи прийматимуть аж десять міністерств.

 

Індустріальні парки: що це таке?

Особливості створення та функціонування індустріального парку, а також його суб’єктів визначені Законом України «Про індустріальні парки». Відповідно до вищезгаданого закону, індустріальний (промисловий) парк – це визначена ініціатором створення індустріального парку облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, інформації і телекомунікацій, а також науково-дослідну діяльність.

Основними суб’єктами індустріального парку є ініціатор його створення, керуюча компанія та учасники. Ініціатор – це особа, яка приймає рішення про створення індустріального парку. Керуюча компанія здійснює облаштування парку та залучає одного або більше учасників до його функціонування. Учасники здійснюють господарську діяльність, передбачену договором, у межах парку.

Створюється парк на земельній ділянці, яка належить ініціатору на праві власності або оренди. Починається все з того, що ініціатор приймає рішення про створення індустріального парку. Наступним кроком він обирає керуючу компанію та укладає з нею договір про створення та функціонування індустріального парку. А далі вже керуюча компанія укладає з суб’єктами господарювання, які хочуть набути статусу учасників парку, договори про здійснення господарської діяльності в його межах.

Незважаючи на те, що Закон України був прийнятий в 2012 році, явище індустріальних парків для України є порівняно новим та одночасно перспективним інструментом для залучення інвестицій.

Більше тисячі робочих місць і мільйони доларів інвестицій

Ініціатором створення індустріального парку в Калуші виступає орендар сукупності суміжних земельних ділянок – ВАТ «Оріана». Згідно з розробленою концепцією розвитку, індустріальний парк «Оріана» має знаходитися в так званій промисловій зоні міста, а саме там, де раніше функціонував державний концерн «Хлорвініл».

Згідно із поданими розрахунками, передбачається, що створення індустріального парку дозволить забезпечити робочими місцями більше тисячі людей. Щодо очікуваного обсягу інвестицій в індустріальний парк, то йдеться про 1-1,5 млн. доларів на 1 га.

Передбачається, що на території індустріального парку «Оріана» можна буде займатися виробництвом хімічної продукції, будівельних матеріалів, машинобудуванням та приладобудуванням, металообробкою, переробкою деревини та виробництвом продукції з відходів деревини.

Крім того, для забезпечення життєдіяльності підприємств відповідних видів промисловості ініціатор передбачає залучення компаній, що будуть надавати супутні послуги: логістика та зберігання, обслуговування машинного парку, дослідницька діяльність на предмет покращення якості продукції та використання нових технологій, харчування працівників.

Загалом ініціатор створення індустріального парку сподіваються, що це сприятиме реалізації промислового потенціалу активів ВАТ «Оріана», залученню новітніх енергоефективних технологій, підвищенню рівня інвестиційної привабливості регіону, пожвавленню малого та середнього підприємництва, збільшенню обсягів надходжень до бюджетів всіх рівнів та ін.

Трохи історії про ініціатора

Будівництво підприємства, яке згодом отримало назву ВАТ «Оріана», було розпочато у 1961 році на базі місцевих покладів калійних руд. Підприємство було створене шляхом перетворення державного концерну «Хлорвівніл» у відкрите акціонерне товариство.

ВАТ «Оріана» було одним із найбільших хімічних підприємств України, на якому вироблялось понад 100 найменувань різноманітної продукції. Чисельність працівників складала від 5 до 17 тисяч осіб.

Підприємство в 1990-1997 рр. постійно нарощувало обсяги виробництва, будувало і вводило в дію нові потужності. Окремі технологічні процеси було освоєно у ВАТ «Оріана» вперше в світовій та вітчизняній практиці, зокрема видобуток калімагнезії відкритим способом у Домбровсьому кар’єрі.

Однак у зв’язку з отриманими позиками від іноземних банків та їх систематичними невиплатами, проблемами із поставками сировини підприємство поступово занепадало. З 2002 року ВАТ «Оріана» перебуває в стадії банкрутства. Розроблений та затверджений план санації товариства передбачає здійснення комплексних заходів, спрямованих на фінансове оздоровлення «Оріани» та в подальшому успішне відновлення виробничо-господарської діяльності.

Підготувала Тетяна ЯНІЦЬКА.

02.07.2018

Калуш у воді… Проливні дощі, які буквально накрили Прикарпаття та Калущину 20 травня, завдали чималої біди людям.

Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]

Вибори на Калуському окрузі пройшли фактично без порушень

Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]