Служба 101 інформує На базі 24 ДПРЧ рятувальники вдосконалювали свою майстерність
Служба 101 інформує На базі 24 ДПРЧ рятувальники вдосконалювали свою майстерність
На пункт зв’язку пожежно-рятувальної служби області щодня надходять повідомлення з проханням надати допомогу людям, котрі потрапили в різні надзвичайні ситуації. Проведення рятувальних робіт під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, гасіння пожеж різних ступенів складності, порятунок людей в екстремальних ситуаціях – це не повний перелік викликів, на які миттєво реагують працівники пожежно-рятувальної служби.
Щоб оперативно та професійно виконувати поставлені перед службою завдання, особовий склад постійно працює над вдосконаленням своїх практичних навичок щодо дій в різних надзвичайних ситуаціях. А здобувають потрібні знання рятувальники під час занять в школі підвищення оперативної майстерності.
Нещодавно на базі 24 Державної пожежно-рятувальної частини з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» свої професійні вміння та навички вдосконалювали начальники караулів, змін, начальники та командири відділень пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини.
Головним завданням діяльності школи підвищення оперативної майстерності є забезпечення належних умов для особового складу вогнеборців щодо оволодіння ними необхідними практичними навичками, знаннями та вмінями гасити пожежі, ліквідовувати надзвичайні ситуації, надавати допомогу потерпілій людині.
Заняття складалися з двох частин: теоретичної та практичної. На теоретичному навчанні вогнеборці прослухали курс лекцій про гасіння пожеж на потенційно небезпечних об’єктах Прикарпаття.
Наступним етапом занять була практична підготовка. Цього разу рятувальники на базі теплодимокамери 24 ДПРЧ вдосконалювали свої професійні навички з організації гасіння пожеж в задимленому середовищі.
Дуже часто на гасінні таких пожеж працюють ланки газодимозахисної служби. Ланка ГДЗС, до складу якої входять четверо чоловік, виконувала головне завдання – евакуйовувала із задимленої зони потерпілих та оперативно гасила пожежу. Окрім цього, вогнеборці здійснювали перевірку апаратів стиснутого повітря, долали дистанції у повному спорядженні.
Також одним із етапів практичних вправ було подолання вогневої смуги психологічної підготовки. Навчитися тримати усі емоції під контролем важливо саме під час таких тренувальних занять, коли небезпека лише умовна.
На вогневій смузі дійсно імітуються місця та впливові фактори пожежі, створюються труднощі та перешкоди, вводяться елементи несподіваності та дефіциту часу. Саме за таких обставин доводиться працювати рятувальникам за реальних умов.
Без сумніву, усі набуті в школі підвищення оперативної майстерності навички та вміння знадобляться вогнеборцям у повсякденній роботі. Самі ж учасники занять вважають, що таким чином вдосконалюються ще й навички щодо організації навчання та виховання особового складу рятувальників.
Професія рятувальника вимагає від її представників насамперед високої професійності, мужності та витривалості. Це якості, без яких на оперативних виїздах їм не обійтись. Тому вдосконалення своєї фізичної та професійної підготовки для кожного рятувальника є першочерговим завданням.
Василь ЗВАРИЧ, т.в.о. начальника 24 ДПРЧ.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.