Калуська поліклініка очікує на 1,3 млн. гривень від Національної служби здоров’я України
Калуська поліклініка очікує на 1,3 млн. гривень від Національної служби здоров’я України
Більше коштів адміністрація закладу сподівається отримати після наради в Києві
Протягом останнього тижня питання впровадження медичної реформи в Калуші було в усіх на слуху. Справа в тому, що 13 липня 152 медичні заклади України, що уклали договори з Національною службою здоров’я України, отримали на свої рахунки перші кошти – всього 244 мільйони гривень, але Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомогу в переліку «щасливчиків» не виявилося. Тому колектив лікувального закладу, а це 350 чоловік, не може отримати заробітну плану за липень.
З яких причин НСЗУ не виділила Калуському ЦПМСД кошти? Коли на них можна розраховувати? Хто від цього постраждає найбільше? Ці питання калушани активно обговорювали як на вулицях міста, так і в соціальних мережах. Тому спробуємо розібратися в ситуації, що склалася.
У НСЗУ підозрюють…
За декілька днів після появи інформації про те, що Калуський ЦПМСД не отримав кошти, начальник НСЗУ Олег Петренко у соціальній мережі Facebook повідомив, що це вимушений крок.
«У Калуському ЦПМСД внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій за 15 днів. Це означає, що процес внесення відбувався безперервно 24 години на добу. Лише 40 секунд на кожну декларацію.
Існує два способи підтвердити дані пацієнта при створенні декларації в Системі: через SMS (найбільш розповсюджений та зручний спосіб) і через документи, які посвідчують особу, – у тих виняткових випадках, якщо у пацієнта немає мобільного телефону. Зараз відсутність мобільного телефону – це вже скоріше виняток, ніж норма. Та в Калуші всі 44 тисячі декларацій було підтверджено в інший спосіб – документами, що посвідчують особу. Без верифікації через мобільний телефон. Такий незвичний вибір способу реєстрації в Системі декларацій пацієнтів у Калуші – тривожний дзвінок для Нацслужби здоров’я. Тому ми зупинили виплату до з’ясування ситуації та проведення перевірки», – йдеться у дописі.
«Ми провели колосальну роботу, а отримали таку от відповідь держави»
Такою є позиція головного лікаря Калуського ЦПМСД Михайла Гаврилишина.
Він також зазначає, що їхній заклад займався роботою з підписання декларацій ще до початку старту медреформи. Але завантажувати їх у систему почали лише з 20-х чисел червня. В результаті станом на 1 липня було завантажено 37193 декларації, укладені з лікарями Центру. Але ці результати ставлять під сумнів…
– Дуже прикро, бо ми провели колосальну роботу в стислий час, працювали з великим навантаженням, – розповідає В. Гаврилишин. – І за свої зусилля отримали таку от відповідь від держави – відсутність коштів на медичне обслуговування наших мешканців.
Що далі?
23 та 24 липня представники НСЗУ перевіряли документи у Калуському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
– Ми подали перевіряючим необхідні документи та звіти і наразі очікуємо на 1,3 млн. гривень. Це сума, обрахована відповідно до кількості мешканців міста за умови відсутності укладених декларацій. Також найближчим часом ми, взявши із собою всі декларації, поїдемо у Київ на нараду за участю представників МОЗ, НСЗУ і Національної електронної системи охорони здоров’я, щоб врегулювати це питання.
Сподіваюся, що на нараді буде прийняте позитивне рішення, а наша ситуація допоможе покращити нормативну-правову базу медичної реформи, адже тут ще є багато неврегульованих питань. Після вирішення питання сподіваємося, що нам виплатять ще орієнтовно 1,3 млн. гривень.
Тетяна ЯНІЦЬКА.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]