ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Іван Красійчук: «У 2019 році слід буде все зробити для того, щоб безболісно перейти на нову форму господарювання»

27 вересня на черговій сесії Калуської міської ради було прийнято рішення про реорганізацію комунального закладу «Центральна районна лікарня Калуської міської і районної рад» у комунальне некомерційне підприємство під такою ж назвою.

Розгляду цього питання на пленарному засіданні сесії міськради передувало відповідне звернення головного лікаря Калуської  ЦРЛ Івана Красійчука, в якому він просить обранців міської громади розглянути це питання з метою організації медичної допомоги населенню згідно нових  вимог чинного законодавства.

А напередодні журналіст «НК» поспілкувався з Іваном Олексійовичем, де основними темами розмови були питання, пов’язані з діяльністю  закладу після реорганізації, впровадження медичної реформи та деякі інші.

– Розпочати нашу розмову про реорганізацію закладу, – розповідає головний лікар Калуської ЦРЛ, – хотілося б з того, що це лише перший крок на довгому шляху впровадження медичної реформи. – Адже, приміром, в країнах Прибалтики, де  рівень медичного обслуговування населення і рівень життя людей є суттєво вищим, реформу в медицині розпочали ще в 1991 році, але результатом тих змін, що відбулися, вони досі незадоволені.

Це, так би мовити, інформація для роздумів тим, хто вже нині хоче позитивних змін. Але тим не менше слідом за реформуванням первинної ланки медицини, тобто поліклінічних закладів, амбулаторій та ФАПів, у цьому році розпочалася робота з реорганізації медичних закладів вторинної ланки, до яких належить і наша лікарня.

– Що можете сказати та оцінити хід реформ у первинній ланці, до якої, зокрема, належить наша міська поліклініка?

– Найперше, попри всі ті нюанси, які виникали в ході цього процесу, слід віддати належне керівництву цього закладу і всьому колективу поліклініки. За короткий період тут була проведена просто величезна організаційна робота. Персонал поліклініки під керівництвом головного лікаря Михайла Гаврилишина спрацював дуже потужно. Особливо щодо запрошення як калушан так і мешканців сіл району стати пацієнтами закладу. Їх праця є найкращим прикладом того, як медичні заклади всіх ланок повинні боротися за пацієнтів.

– Всі ці події відбувалися тоді, коли реформа торкнулася медичних закладів первинної ланки. А в чому її основна суть для вашої лікарні і чому, зрештою, вже цього року змінюєте форму господарювання?

– Ми далеко не є першими з медичних закладів в Україні, де медична реформа впроваджується на рівні вже вторинної ланки. Що це дасть? Передусім, дозволить вести фінансову діяльність  з різних джерел бюджетів – державного, обласного та з бюджетів органів місцевого самоврядування, співпрацювати з приватними підприємствами та підприємцями.

У той же час хотів би відразу застерегти, що створення на базі ЦРЛ некомерційного підприємства зовсім не означає, що ми втратимо нинішні тісні економічні зв’язки з Калуською міською радою. Без її допомоги, особливо на перших етапах, нам просто не обійтися. Аналогічною є ситуація і щодо співпраці з Калуською районною радою, де теж на одній із найближчих сесій буде розглянуто питання про надання дозволу на реорганізацію Калуської ЦРЛ.

Що стосується очікуваних змін, то вони взагалі не торкнуться колективу лікарні. А поспішаємо ми, і я не боюся цього визнати тому, що до 31  грудня цього року діє пільга на оцінку майна підприємств, тоді як з нового 2019-го за це слід буде платити чималі кошти. Є ще ряд інших питань, вирішити які теж хотілося б у поточному році.

Основною ж перевагою реформи для медзакладів є  те, що згідно з її положеннями  керівники будуть мати більші можливості для ефективного розподілу коштів та їх управління. Нині діюча система постатейного їх використання позбавляє керівника гнучкості управління коштами, їх перерозподілу і т. п. Водночас хотілось би, щоб передбачені медичною реформою положення паралельно підкріплювалися іншими змінами, зокрема в трудовому законодавстві.

– І все-таки, Іване Олексійовичу, як фінансуватиметься ваш заклад у наступному році? Яких слід очікувати змін, які труднощі передбачаєте?

– У 2019 році в роботі медичних закладів другої ланки змін не передбачається,  вони й надалі фінансуватимуться за рахунок державних субвенцій. Зміни очікуються лише в 2020 році, коли має запрацювати нині вже діюча схема на рівні первинної ланки, коли гроші ідуть за пацієнтом. Звісно, перед цим вже буде прорахована вартість усіх послуг, які надаються. Все буде мати свою ціну. Платитиме медичним закладам Національна служба здоров’я України, як це нині здійснюється на рівні первинної ланки.

Хочу з цього приводу сказати, що фінансової залежності від кількості пацієнтів бояться нині чимало лікарень як України, так і нашої області, але колектив Калуської ЦРЛ така залежність не лякає. Нині до нас на лікування приходять люди з різних районів Прикарпаття, сусідніх областей, тож якихось реформаторських змін ми в певній мірі й очікували. Дуже розраховуємо в майбутньому на продовження співпраці з містом, яка, як засвідчила практика минулих кількох років, є взаємовигідною для медзакладу, влади міста та її громади. Єдина проблема, яка турбує, що ми ще з багатьох питань не знаємо позиції держави, які функції вона візьме на себе. Тож у наступному  2019 році слід все зробити для того, щоб безболісно перейти на нову форму господарювання.

– У свій час чимало говорилося про створення на базі Калуської ЦРЛ госпітального округу. Чи змінилася в зв’язку із реформою сьогодні ситуація?

– Свою позицію держава з цього приводу не міняла. Тож у перспективі передбачається, що в нашому медичному закладі, окрім мешканців Калуша та району лікуватимуться хворі з Долинського,  Рожнятівського районів та міста Болехів. Зрештою, жителі цього регіону, а ще з Рогатинського, Галицького районів й багатьох інших і сьогодні в нас лікуються.

– Якими будуть наступні кроки з впровадження медичної реформи у вашому закладі?

– Після розгляду цього питання на сесії районної ради сформуємо Статут нового підприємства, створимо комісію про передачу майна, а також погодимо всі питання з нашими партнерами, зокрема щодо ліквідації заборгованості. Останнє питання нині багатьох неабияк хвилює, але для нашого колективу якихось проблем тут не передбачається. А ще вже сьогодні ведеться підготовка до загальних зборів трудового колективу, де й будуть узагальнюватися всі наші наміри і починання. В тому числі буде остаточно поставлено крапку в усіх розмовах та чутках щодо змін у штатному розписі, скороченнях й з інших питань.

Що б хотіли ще додати, Івану Олексійовичу, на завершення нашої розмови?

– На підтвердження слів про те, що Калуська ЦРЛ вже нині працює над збільшенням спектру надання медичних послуг, хочу повідомити, що  в жовтні на першому поверсі лікарні (біля центрального входу) буде відкрито консультативну поліклініку. Прийом у ній вестимуть ті наші лікарі, до яких найбільше нині звертаються калушани та мешканці регіону, створюючи біля їх кабінетів черги та незручності  для медперсоналу та інших пацієнтів. Тож, аби цього позбутися і водночас надати людям можливість проконсультуватися з фахівцями стаціонару, й було вирішено створити таке поліклінічне відділення.

І вже сьогодні я можу сказати, що в цій новоствореній консультативній поліклініці прийматимуть хворих такі відомі спеціалісти, як лікар-уролог Ярослав Мороз, кардіолог Валентина Смолянська, хірург Іван Собків, гінеколог Галина Самотовка, невропатолог Вікторія Кирціянова, ендоскопіст Богдан Токарчук, окуліст Ярослав Бук та інші.

Тож, як бачимо, в поліклініці у визначений час працюватимуть відомі багатьом фахівці, а послуги надаватимуться в приміщеннях з належними умовами. Пацієнти матимуть змогу здати необхідні аналізи, пройти діагностичне обстеження та отримати інші послуги. За них їм доведеться сплатити певну суму коштів, що підтверджуватиме касова квитанція.

Є в нас й інші плани та наміри, спрямовані на те, аби надавати населенню більше таких послуг, які їм необхідні і які б задовольняли їх  за якістю.

Розмову записав Анатолій Гетьманчук.

09.10.2018

Калуш у воді… Проливні дощі, які буквально накрили Прикарпаття та Калущину 20 травня, завдали чималої біди людям.

Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]

Вибори на Калуському окрузі пройшли фактично без порушень

Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]