1 листопада в «КАРПАТНАФТОХІМі» розпочнеться зупинковий ремонт Деякі підрядні організації на виробничих майданчиках підприємства вже займаються підготовкою до його проведення
1 листопада в «КАРПАТНАФТОХІМі» розпочнеться зупинковий ремонт Деякі підрядні організації на виробничих майданчиках підприємства вже займаються підготовкою до його проведення
18 жовтня у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» під головуванням генерального директора Івана Підсадюка відбулася нарада з питань промислової безпеки та охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій за результатами роботи за третій квартал 2018 року. Її проведення в цей час збіглося із завершальною фазою підготовки до проведення на нафтохімічному комплексі зупинкового ремонту. Тому не випадково багато уваги на зібранні було приділено саме майбутнім ремонтним роботам на виробничих майданчиках підприємства.
Відкриваючи нараду, генеральний директор ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Іван Підсадюк повідомив присутнім, що зупинковий ремонт на підприємстві розпочнеться з 1 листопада.
– Подібні зупинові капітальні ремонти ми проводили давно, – наголошував керівник товариства. – Останній, мабуть, в 2011 році. Щоправда, і 2012 році на підприємстві відбувалися незначні ремонтні роботи, пов’язані з консервацією технологічних установок, обладнання та трубопроводів у зв’язку вимушеним припинення виробництва готової продукції.
Тепер ми залучаємо до зупинкового ремонту велику кількість спеціалізованих підрядних організацій і ремонтників зі сторони. Також будуть задіяні до робіт працівники нашого ремонтного управління й технологічний персонал цехів.
На що потрібно звернути увагу в цей відповідальний період?
Передусім на належне оформлення всієї технічної документації, здачу устаткування в ремонт, підготовку обладнання до його проведення. Також важливе значення мають наряди-допуски, дозволи на проведення робіт підвищеної небезпеки.
Звертаю увагу на безпечну зупинку цехів на ремонт. При цьому потрібно дотриматись всіх існуючих правил зупинки. Це надзвичайно важливий момент. І, звісно, необхідно всім усвідомити, що листопад – це не липень і не серпень. В останньому місяці осені можуть виникати складні погодні умови. І до цього нам потрібно бути готовими.
Ось, якщо бути лаконічним, такі наші завдання на найближчий період.
З основною доповіддю на нараді виступив начальник управління з промислової безпеки, охорони праці та екології Василь Кучер. Підбиваючи підсумки роботи з питань промислової безпеки, охорони праці, екології та надзвичайних ситуацій за третій квартал поточного року, він розповів, що за звітний період на підприємстві аварій, нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, не було. Також не зареєстровано за три останніх місяці випадків профзахворювань працівників. Однак стан виконавчої й трудової дисципліни, рівень виконання вимог промислової та пожежної безпеки, охорони праці на підприємстві ще продовжує залишатися недостатнім.
В. Кучер детально зупинився на результатах двох нічних перевірок, проведених керованою ним групою у вересні цього року. Тоді було виявлено працівників підприємства, які спали на робочих місцях, не виконували свої обов’язки з обслуговування устаткування підвищеної небезпеки, ведення технологічного процесу. За підсумками цих перевірок наказом по підприємству порушників притягнуто до відповідальності. А загалом за третій квартал поточного року з ініціативи персоналу служби охорони праці за порушення вимог промислової та пожежної безпеки, охорони праці було покарано 47 працівників «КАРПАТНАФТОХІМу».
Виступаючий також повідомив, що на виробничі майданчики вже почали заходити підрядні організації для підготовки до проведення та проведення робіт під час зупинкового ремонту. Тому звернув увагу учасників наради на необхідність дотримуватись правил з охорони праці під час виконання своїх трудових обов’язків як працівниками сторонніх організацій, так і «КАРПАТНАФТОХІМу». Інженерно-технічні працівники, які будуть безпосередньо вести ці роботи, мають право та зобов’язані зупиняти їх при виявленні порушень вимог правил з охорони праці та промислової безпеки. А ІТП структурного підрозділу, які проводитимуть первинний інструктаж стороннім працівникам, повинні звернути увагу на забезпеченість їх спецодягом з логотипом підрядної організації, спецвзуттям, захисними касками, протигазами, також залежно від типу виконання робіт – окулярами, рукавицями, поясами безпеки. Устаткування, техніка, електроінструменти, зварювальне обладнання, інші інструменти та пристрої, що використовуватимуться підрядниками, мають бути справні та з відповідним маркуванням. При проведенні робіт підвищеної небезпеки, зокрема вогневих, обов’язкова наявність у підрядника кваліфікаційних документів (електрозварник, газозварник, газорізальник), а в працівників – посвідчень про проходження ними навчання та перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму. Також всі сторонні фірми, що виконуватимуть ремонтні роботи на території підприємства, повинні мати власні первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники), які пройшли технічне обслуговування.
Більш детально з результатами проведених в третьому кварталі на підприємстві нічних перевірок ознайомив учасників наради начальник виробничо-диспетчерського відділу Юрій Гриців. Він також проаналізував інциденти, допущені за цей період на виробництвах.
Про стан устаткування підвищеної небезпеки, будівель та споруд, комунікацій, готовність до проведення діагностики під час капітального ремонту доповів начальник відділу технічного нагляду Тарас Федевич. А про готовність аварійно-рятувальних служб (пожежної та газорятувальної) до виконання поставлених завдань у період проведення зупинкового ремонту розповів начальник 24 ДПРЧ з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Сергій Порціна. Він, зокрема, повідомив, що для оперативного вирішення питань щодо погодження нарядів-допусків та якісного контролю за проведенням вогневих робіт прийнято рішення призначити на час проведення зупинкового ремонту відповідальними безпосередньо за виробництва ПХВСС і КС та етилену і поліетилену відповідно старшого інспектора 24 ДПРЧ та заступника начальника підрозділу. Вони щоденно в цей період перебуватимуть тільки на згаданих майданчиках і кожен начальник цеху знатиме мобільний телефон пожежника-куратора виробництва.
У цілодобовому режимі продовжуватимуть працювати під час зупинкового ремонту медпункти в приміщенні заводоуправління та на виробництві етилену і поліетилену. Вони забезпечені найнеобхіднішими лікарськими засобами та препаратами. Також в розпорядженні медпунктів є черговий автомобіль швидкої допомоги. Про це повідомив на нараді начальник відділу оплати праці і соціальних програм Ігор Мельник.
Крім того, в зв’язку з тим, що в листопаді на виробничих майданчиках підприємства перебуватимуть і трудитимуться працівники сторонніх організацій, загальна кількість яких складатиме понад три сотні, на щотижневий режим роботи перейдуть їдальні на виробництвах етилену і поліетилену та ПХВСС і КС (416 корпус). З понеділка до суботи включно вони працюватимуть з 9.00 до 16.00, у неділю – з 9.00 до 13.00. У цих їдальнях працівники «КАРПАТНАФТОХІМу» і підрядних організацій матимуть можливість поснідати в часовий період з 9.00 до 10.30, а вже починаючи з 11.00 тут будуть пропонуватися обіди.
За словами Ігоря Мельника, у їдальні на виробництві етилену і поліетилену буде збільшено кількість посадкових місць. На період зупинкового ремонту тут у фойє додатково встановлять у підготовленому для цього залі вісім столів по п’ять посадкових місць. А в їдальні, розташованій у 416 корпусі, у дні з понеділка до суботи включно працюватимуть дві роздаткові лінії.
Після остаточного формування бригад, що безпосередньо займатимуться ремонтними роботами можливо й до 19.00, планується для створення зручностей як для працівників підприємства, так і сторонніх організацій змінити графік руху автобусів, які забезпечують перевезення нафтохіміків на роботу і з роботи. А в розпорядження виробничо-диспетчерської служби товариства на період зупинкового ремонту додатково буде виділено ще один мікроавтобус на 12-14 місць. Цей транспортний засіб щодобово чергуватиме на підприємстві з 8.00 до 22.00.
Про готовність структурних підрозділів та відповідних служб товариства до проведення капітального ремонту й проблемні питання, які ще слід вирішити, доповіли на нараді головні спеціалісти – механік Олександр Бобів, енергетик Віктор Козир та метролог Андрій Мазур. Зокрема, Олександр Богданович повідомив, що всі набори ремонтних робіт визначені, розроблені та погоджені графіки їх проведення, складені кошториси та вже укладені договори майже з усіма підрядними організаціями. Більшість з них добре відомі нафтохімікам, неодноразово працювали на виробничих майданчиках підприємства, добросовісно та якісно виконували свої зобов’язання з надання сервісних послуг.
За словами О. Бобіва, безпосередньо службою головного механіка вже укладено 36 договорів із спеціалізованими підрядними організаціями, які будуть задіяні до проведення зупинкового ремонту. Очікується, що на майданчику виробництва етилену і поліетилену в листопаді будуть зайняті в ремонтних роботах приблизно 170 працівників сторонніх фірм. Тут працюватимуть і спеціалісти іноземних фірм Siemens (Німеччина), Trans Lex Work Kft (Угорщина) та ін.
На майданчику виробництва ПХВСС і КС буде трохи менше сторонніх ремонтників – приблизно до 150 чоловік. В основному тут працюватимуть спеціалісти українських спеціалізованих підприємств.
До слова, деякі ремонтні роботи в «КАРПАТНАФТОХІМі» розпочато завчасно. Демонтажем окремого технологічного обладнання для проведення його ревізії та ремонту вже займаються як працівники ремонтного управління підприємства, так і Хмельницького монтажного управління. Також на виробничих майданчиках товариства працюють спеціалісти ДП «ГСІ-Укрнафтогазбуд» з Одеси.
На підсумковій нараді з питань промислової безпеки та охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій також виступили начальники виробництв ПХВСС і КС Роман Созанський, етилену і поліетилену Іван Федорів та начальник управління забезпечення виробництв Володимир Шевчук. З їхніх слів, очолювані ними підрозділи в основному готові до проведення зупинкового ремонту.
Після цього перший заступник генерального директора – головний інженер ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василь Оленюк окреслив основні завдання з підвищення рівня промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, які ставляться перед колективом підприємства на четвертий квартал 2018 року та на період зупинкового ремонту.
Василь ТКАЧУК.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.