Студентів з Івано-Франківська цікавила робота очисних споруд підприємства
Студентів з Івано-Франківська цікавила робота очисних споруд підприємства
Останнім часом виробництва товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» стають все більше популярними серед вищих навчальних закладів України щодо проведення тут екскурсій з метою знайомства із сучасними технологіями нафтохімічного підприємства. Тільки в жовтні-листопаді тут побували кілька груп студентів Національного університету «Львівська політехніка», Калуського політехнічного коледжу.
Зацікавленість майбутніх технологів, механіків, електриків та їх викладачів калуським промисловим комплексом, де експлуатується сучасне технологічне обладнання, зрозуміла. Але нещодавно на адресу генерального директора «КАРПАТНАФТОХІМу» Івана Підсадюка надійшов лист від ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євгена Крижанівського, в якому він просить дозволу на проведення екскурсії для студентів ІІІ і IV курсів кафедри екології. У листі, зокрема, зазначено, що екскурсія студентам необхідна для того, щоб ознайомитися з технологічними процесами виробництв і роботою очисних споруд підприємства.
Таке прохання сьогодні вже не виглядає дивним, хіба дещо незвичним. Адже ветеранам калуської «хімії» добре відомо, що в 80-90-тих роках саме питання стану екології на підприємствах тоді ще «Хлорвініл», «Оріана» неабияк хвилювали громадськість. Але з тих пір минуло чимало часу і тепер на місці технічно і фізично застарілих установок експлуатуються сучасні, збудовані за іноземними технологіями.
Що стосується очисних споруд ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», то за минулі роки тут було впроваджено чимало проектів з їх модернізації. Тож студентам і викладачам Національного університету нафти і газу було цікаво і повчально побувати на цьому промисловому об’єкті.
– Студентів цікавило не тільки те, як ми очищаємо промислові стоки від підприємств міста і побутові, що надходять до нас з житлових масивів Калуша, – розповідає начальник цеху нейтралізації і очистки промислових стічних вод Сергій Гандзюк, – але й як проходить процес очистки і наскільки він є якісним. Тож побували вони фактично біля кожного з аеротенків біологічної очистки стоків та інших об’єктах, які їх цікавили. Детальну екскурсію для них провів і відповів на всі запитання начальник відділення цеху Віктор Труш.
Додамо також, що в цей день студенти з Івано-Франківська також побували на території установок з випуску хлору і каустичної соди мембранним методом, полівінілхлориду суспензійного та поліетилену.
Наш кор.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.