Нафтохіміки не втратили навиків випуску якісних продуктів
Нафтохіміки не втратили навиків випуску якісних продуктів
Тема якості продукції завжди була актуальною. Ще й сьогодні можна побачити обладнання чи предмети, на яких є штампи знаку якості, якими відзначалися кращі товари колишнього СРСР.
Наразі всі ці позначки і карбування залишилися в минулому, але питання якості від цього не стало менш важливим. Йому тепер приділяється ще більша увага. Чому? Бо виробнику продукції, аби її продати, доводиться шукати ринки збуту не лише в Україні, а й за її межами.
Тож і в підрозділах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМу» якості продукції приділяється надзвичайно важлива увага. А здійснюють контроль за дотриманням усіх необхідних параметрів у процесі виробництва продукції працівники цеху аналітичного контролю підприємства.
З його начальником Олегом Паньо зустрівся минулого тижня кореспондент «НК» і поцікавився, чи позначився на такому важливому чиннику, як якість готової продукції, тривалий простій виробництв.
– Якихось суттєвих змін, – розповідає Олег Іванович, – не спостерігається і практично вся наша нафтохімічна продукція відповідає вимогам споживачів. У значній мірі це можна пояснити тим, що в колективах виробництв зберігся той технологічний персонал, який умів виробляти якісну продукцію і не забув, як це робиться.
– Коли говорити конкретно про окремі види продукції, то стабільно високою якістю характеризується етилен і пропілен – основні продукти олефінової установки. Відповідають нині необхідним критеріям й інші продукти цього виробництва, зокрема фракції С4, С5, С6-С8, С9 й інші, хоча нині тут змінено основний вид сировини піролізу з газових фракцій на прямогонний бензин, а тому персоналу довелося виконувати ряд додаткових робіт, аби задовільнити вимоги споживачів.
Належно оцінений споживачами і спеціалістами поліетилен, який завдяки своїй високій та стабільній якості вважається одним з найкращих у споживачів з країн СНД та Східної Європи.
Незважаючи на менш оптимістичні прогнози щодо виробництва якісного вінілхлориду, цей продукт ось уже протягом майже двох місяців відповідає нормам і не викликає нарікань з боку його споживача – колективу цеху з виробництва полівінілхлориду суспензійного. Таку позитивну ситуацію на цьому найстарішому виробництві фахівці пов’язують із професійністю персоналу цеху, його ветеранами, які мають і відповідні навики, і досвід.
– Після введення в дію виробництв полівінілхлориду суспензійного виникали проблеми із забезпеченням якості готового продукту. Якою є нині тут ситуація?
– Проблеми, судячи з усього, залишилися в минулому. Були певні побоювання, що після майже п’ятирічного простою можуть виникати у споживачів якісь нарікання, зокрема, на появу «риб’ячих очей» на плівці з ПВХ-С, але аналіз роботи установки в останні кілька тижнів дає підстави говорити, що технологічний персонал цеху не втратив своїх практичних навичок і вміє «варити» якісний полівінілхлорид-продукт.
Заслуговує колектив цеху похвали і за стабільне поліпшення такого важливого параметру, як термостабільність, що сприяє кращій її переробці.
– У нашій розмові ми якось обійшли роботу колективу підрозділу, який очолюєте. Як її оцінюєте?
– Завдяки тому, що в період простою колектив зберігся майже повністю, за винятком хіба тих, хто пішов на заслужений відпочинок, поставлені завдання ми виконуємо, а когось окремо виділяти я нині не хотів би. Зрештою, процес налагодження стабільного та якісного виробництва продукції триває, адже вже у вересні планується випуск нової марки ПВХ-С, поліпшення показників інших видів продукції, тому заспокоюватися ми не будемо, а лише вдосконалюватимемо свою роботу.
Розмову записав Анатолій Гайовий.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.