Виробництво етилену і поліетилену
Виробництво етилену і поліетилену
Установка з виробництва олефінів
Потужність установки:
250 000 т/рік по етилену
117 052 т/рік по пропілену
101 166 т/рік по бензолу
Рік введення в експлуатацію – 1986 р.
Розробник технології:
фірма “Linde”, Німеччина.
Опис технологічного процесу
Сировина для виробництва етилену – прямогонний бензин, ациклічні вуглеводні, ШФЛВ, бутанова фракція і рециклові фракції С2,С3,С4,С5.
До складу виробництва “Поліолефін” входять:
цех піролізу, компримування і поділу пірогазу;
цех з виробництва вуглеводнів;
цех розливу вуглеводнів.
В жовтні 2005 року введена в експлуатацію установка гідрування фракції С4/С5 потужністю 90 640 т в рік, розробник проекту – фірма “Linde” (Німеччина) по технології “AXENS” (Франція). Об’єм інвестицій склав 15 млн. дол. США.
Основна продукція: етилен, пропілен, бензол. Побічні продукти: фракція С4, фракція С5, фракція С9, важка смола піролізу.
Установка з виробництва поліетилену
Потужність установки:
100 000 т/рік поліетилену
Рік введення в експлуатацію – 1997 р.
Розробник технології:
фірма “Union Carbide Corporation” (США)
Проект: фірма “Linde” (Німеччина)
Опис технологічного процесу
Виробництво поліетилену базується на газофазній технології по ліцензії фірми “Юніон Карбайт” (США). Поліетилен по газофазній технології отримується з етилену і сополімерів в реакторі киплячого шару із використанням каталізатору при низькому тиску. Етилен з олефінового виробництва – основна сировина, а в якості сополімерів використовують гексен і бутен.
Використання сополімерів і каталізаторів дозволяє випускає марки поліетилену з різними властивостями і широким спектром використання.
Технологічний процес отримання складається із таких стадій:
підготовка і очистка сировини;
полімеризація етилену;
дегазація поліетилену;
регенерація залишкового газу;
грануляція поліетилену;
складування і відвантаження готового продукту.
Основна продукція: поліетилен низького тиску.
Нові проекти
Пiлотна установка з виробництва оксиду пропілену
На ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” заплановано реалізація в 2019р. інвестиційного проекту з будівництва пiлотної установка з виробництва оксиду пропілену продуктивністю 2730 тонн/рік.
Пропіленоксид – багатотонажна сировина для виробництва цілого ряду важливих продуктів нафтохімії, є вихідною сировиною для одержання пропіленкарбонату, ізопропаноламінів, поліоксипропіленполіолів, поліпропіленоксиду, пропіленоксидних каучуків, пропіленсульфіду, синтетичних змащувальних олив і деяких ПАР.
Розробник технології одержання оксиду пропілену – ТОВ “ВГ “Техінсервіс”.
Розробник каталізатора епоксидування пропілену – ТОВ “ВГ “Техінсервіс”.
В основі технології реакція опоксидування пропілену пероксидом водню, так званий HPPO процес.
Дана технологія є екологічно безпечна і не має значних кількостей побічних продуктів у порівнянні з хлоргідринним процесом або технологіями епоксидування пропілену гідропероксидами.
Установка з переробки фракції піролізу
На ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” запланована реалізація інвестиційного проекту будівництва установки з переробки фракції піролізу продуктивністю 50 тис. тонн/рік по 1,3-бутадієну та 44 тис. тонн/рік по МТБЕ.
1,3-Бутадієн – основна сировина для виробництва різних матеріалів, використовується в різних галузях промисловості, таких як будівництво, автомобільна промисловість, виробництво медичної та харчової продукції. Основні продукти виробництва: стиролбутадієновий каучук (СБК); смоли акрилонітрилбутадієнстиролу (АБС); акрилонітрилбутадієновий каучук (НБК); стирол-бутадієновий латекс; піридин-бутадіеновий каучук.
MTБE використовується при виробництві бензину з октановим числом не менше 95, що відповідає вимогам класів Євро-4 і Євро-5. Метил-трет-бутиловий ефір (МТБЕ) – один з основних кисневмісних високооктанових компонентів, що використовуються при виробництві неетильованого автомобільного бензину. Використання добавки до моторних палив збільшує октанове число бензину, сприяє більш повному згорянню палива.
Основна мета реалізації проекту – поглиблення переробки вуглеводневої сировини шляхом переробки фракції C4 (побічного продукту у процесі виробництва етилену), а саме виділення продуктів, які мають додану вартість − бутадієну та одержання MTБE, з метою подальшої реалізації їх на ринку.
Розробник технології одержання 1,3-бутадієну та МТБЕ – China SEDIN Ningbo Engineering Co., LTD.
Розробник проекту – ТОВ “ВГ “Техінсервіс”.
Установка з виробництва вінілхлориду Потужність установки: 300 000 т/рік Рік введення в експлуатацію:1975 1996 – реконструкція Проект: фірма “УДЕ” (Німеччина) Опис технологічного […]
Цех водопостачання та каналізації Починаючи з 1961 року, для забезпечення водопостачання та водовідведення виробництв нафтохімічного комплексу в місті Калуш, розпочав своє функціонування цех водопостачання та каналізації. Цех водопостачання та каналізації призначений для забезпечення питною і промисловою водою структурних підрозділів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та інших підприємств, а також для відводу від них дощових, транспортування господарсько-побутових […]