Чи допоможе створення прибережних захисних смуг покращити стан Сівки та Млинівки?
Чи допоможе створення прибережних захисних смуг покращити стан Сівки та Млинівки?
Нещодавно на сайті Калуської міської ради з’явилися проекти двох рішень, якими передбачено закріпити за земельним ділянками вздовж річок Сівка і Млинівка на території міста статус прибережних захисних смуг.
Перший проект – про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під прибережні захисні смуги річок Млинівка (75 га) та Сівка (110 га). Другим проектом рішення пропонується затвердити програму фінансування робіт з розроблення проектів землеустрою.
Серед іншого у програмі зазначається, що вона запроваджується з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення, збереження їх водності. Також передбачається, що визначення прибережних захисних смуг дасть можливість встановити певне обмеження у користуванні та розпорядженні земельними ділянками прибережних захисних смуг, а також передбачити більш суворий режим господарської діяльності вздовж вищезгаданих річок. Щодо фінансування програми, то з міського бюджету передбачається виділити на ці потреби 100 тис. грн (50 тис. грн цього року і стільки ж наступного).
До слова, жодне з міст Івано-Франківської області не має чітко визначених прибережних захисних смуг, тому Калуш має усі шанси стати першим містом, яке це зробить. Наразі прибережні захисні смуги виділені лише на території районів.
– Створення прибережних захисних смуг вздовж річок Сівка та Млинівка – це проект, який потребує чимало часу та зусиль, – ділиться думками перший заступник міського голови Галина Романко. – Першочергово, якщо депутати Калуської міської ради підтримають вищезгадані проекти рішень, буде відведено відповідні земельні ділянки. Після цього здійснюватиметься перевірка господарської діяльності тих чи інших установ та й просто приватних помешкань калушан щодо несанкціонованого спуску нечистот у річки, наявності автономних каналізаційних септиків та ін. А завершальним етапом стане укріплення берегів річок.
За словами Г. Романко, спонукало владу до такого кроку, дослідження Млинівки. Під час виїзних засідань комісії з визначення джерел забруднення та причин обміління Млинівки, її члени відзначили, що чимало калушан спускає у річку каналізацію та інші стоки.
Нагадаємо, що питання стану міських річок порушується вже не вперше. Калушани неодноразово з цього приводу адресували міській владі й електронні петиції. Як результат, Млинівку наразі досліджує відповідна комісія з числа представників міської влади, а щодо Сівки, то у відповіді на одну із петицій чиновники запевнили, що вже розробляється проект з відновлення водорегуляційної споруди у районі Домбровського кар’єру. Це мало б збільшити притік річкової води у первісне русло. Щоправда, проблему забруднення річки це аж ніяк не вирішує…
Тому залишається сподіватися, що ініціатива створення захисних смуг не завершиться лише оформленням відповідних документів, а справді поліпшить стан річок, які протікають територією Калуша.
Тетяна КУРТАШ.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]