Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Економіка
Виробництва
 

Продукція

 

Сировина

 

Проекти

Використання сировини
Випуск продукції
Ліцензійна діяльність
 

Централізоване водопостачання та водовідведення

 

Постачання природного газу

 

Постачання електричної енергії

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
ФСК "Нафтохімік"
Фотогалерея

 

Соціальний розвиток


Персонал підприємства

    ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" являється одним з найбільших роботодавців в західному регіоні України. Люди є головним капіталом нашого підприємства, їх відповідальність, активність та  цілеспрямованість визначає його успіх. Тому, для підприємства важливо не тільки знайти й підготувати працівників, але й сформувати кваліфіковану команду. Одним з найважливіших завдань, що стоять перед підприємством, є створення дієздатного колективу професіоналів, забезпечення організації надійними й компетентними кадрами.

    Наші працівники мають можливість:
- для професійного та кар’єрного росту;
- для самореалізації;
- соціальної підтримки.

Професійний розвиток працівників

На підприємстві функціонує система безперервної підготовки кадрів, направлена   на   здобуття   працівниками  необхідних  знань  і  професійних  навичок.

ТОВ КАРПАТНАФТОХІМ" використовує весь спектр сучасних методів навчання: бізнес-практикуми, виїзні семінари, спеціальні програми навчання, закордонні стажування, курси підвищення кваліфікації, дистанційне навчання та багато іншого.  Ведеться активна робота з профільними навчальними закладами.

Молодіжна політика

Робота з молоддю та молодими спеціалістами є одним з пріоритетних напрямків політики управління персоналом.  У ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» створена та працює Рада молоді. На  підприємстві проводяться конкурси на звання «Кращий молодий спеціаліст року», «Кращий за професією», на кращу науково-технічну розробку серед молоді, організовується дозвілля молоді та спортивні заходи. На сьогоднішній день кількість працівників віком до 35 років від загальної чисельності працюючих складає 22%.

Заохочення працівників

    ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» приділяє особливу увагу заохоченню своїх працівників. Щороку до професійного свята  нагороджується та заноситься до Алеї Пошани близько 150 осіб, що являється достойною оцінкою їх вкладу у результати роботи підприємства. У ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» розроблені та діють локальні нормативні акти, які регламентують порядок заохочення працівників за успіхи в праці.

Оплата праці

Оплата праці працівників Товариства проводиться у відповідності з вимогами Кодексу законів про працю України, а також Колективним договором, Законом України „Про оплату праці” та іншими локальними нормативними актами Товариства, які регламентують питання оплати і стимулювання праці.

Система оплати праці будується на принципах єдності, прозорості, об'єктивності і конкурентоспроможності заробітної плати, її регулярної індексації на основі індексу споживчих цін і періодичного підвищення, що супроводжує ріст продуктивності праці.

Матеріальна винагорода працівникам Товариства включає базову заробітну плату та  перемінну частину заробітної плати.

Основна зарплата

Перемінна частина зарплата

-  Базова зарплата

-   Премія за виконання встановлених показників (місячна, річна)

-  Додаткові виплати

-   Одноразові премії та винагороди

Детальніше:

Рівень заробітної плати працівників Товариства залежить від наступних факторів:
   - відносної ваги посади (виконуваних робіт) відображеного в її належності до відповідного посадового розряду або тарифу;
   - рівня професійної компетентності, відображеного в положенні заробітної плати даного працівника в межах діапазону оплати (вилки), встановленої для його посади чи тарифного розряду;
   - ефективності роботи та досягнутих результатів за відповідний період;

Перемінна частина заробітної плати (інші заохочувальні та компенсаційні виплати) включає:
   - премію за виконання встановлених показників;
   -  річну  винагороду за підсумками роботи за рік;
   - одноразові премії та винагороди, а саме:
   -   за особливі досягнення у виконанні основних техніко-економічних показників;
   -   за виявлені працівником професіоналізм і майстерність;
   -   за виконання працівником особливо важливих виробничих завдань;
   -   за внесок працівника в розвиток Підприємства;
   -   за сумлінне виконання трудових обов'язків працівником;
   -   до ювілейних дат: чоловікам - до 50-річчя і 60-річчя від дня народження;  жінкам — до 50-річчя, 55-річчя від дня народження;
   -   до професійного свята - Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості;
   -   до ювілейних дат Підприємства;
   -   за результатами огляд-конкурсів з охорони праці, з навколишнього середовища;
   -   за результатами конкурсів молодих спеціалістів; професійної майстерності;
   -    у зв'язку із оголошенням Подяки, нагородженням Почесною грамотою і державними нагородами, занесенням на Дошку Пошани;
   -   жінкам  - до Міжнародного жіночого дня  8 березня.

ДИНАМІКА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ РОБІТНИКА І РОЗРЯДУ
У ПОРІВНЯННІ З ПРОЖИТКОВИМ МІНІМУМОМ У 2017 Р. (ГРН.)

СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ

Для забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах і соціальної захищеності працівників, членів їх сімей, непрацюючих пенсіонерів і інвалідів в товаристві діють:

Соціальні програми

Пільги, гарантії та компенсації

Організація відпочинку і санаторно-курортного лікування

Матеріальна допомога при народженні дитини

Видача лікувально-профілактичного харчування та молока

Матеріальна допомога працівникам, які мають дітей-інвалідів

Перевезення працівників на роботу та з роботи

Матеріальна допомога на поховання

Організація медичного обслуговування працівників

Матеріальна допомога багатодітним працівникам

Добровільне медичне страхування працівників

Винагороди працівникам до ювілеїв та до професійного свята

Подарунки до Св. Миколая, Нового року для дітей працівників і дітям-сиротам, та жінкам до Дня матері

Матеріальна допомога на лікування працівникам та пенсіонерам

Забезпечення зайнятості в регіоні

Чисельність жителів регіону, задіяних в процесі роботи та обслуговуванні ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

Підприємство

Чисельність, чол.

ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ"

1960

ТзОВ "КАЛУШ КАРПАТ-СЕРВІС"

294

ТОВ "НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС"

178

ТзОВ  «Охоронне агентство "Антарес"

181

Рятувальна пожежна частина і взвод гірничо та газорятувальних робіт

120

Інші підрядні організації

281

Субпідрядні організації

85

Персонал для відвантаження продукції

121

Всього

3220


160 дітей працівників «КАРПАТНАФТОХІМу» відпочиватимуть у «Перлині Карпат»

24 червня відбудеться перший заїзд у дитячий заклад санаторного типу «Перлина Карпат», що в с. Витвиця, Долинського району. Там протягом вже чотирьох останніх років щоліта оздоровлюються і відпочивають діти калуських нафтохіміків.

Як повідомила провідний фахівець відділу оплати праці і соціальних допомог ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Любов Машталір, загалом за чотири заїзди там планують оздоровити 160 дітей працівників підприємства.

Вартість повної путівки  становить 4060 грн., але нафтохімікам вона обійдеться всього у 812 грн., адже 80% від вартості покриє «КАРПАТНАФТОХІМ». Також за кошти підприємства буде організовано проїзд дітей та їх батьків до санаторію, а після 14-денного відпочинку, назад додому.

Санаторій «Перлина Карпат» має свій бювет мінеральних вод, тут організоване водолікування, болотолікування. Функціонують фізіотерапевтичний та масажний  кабінети, а також інгаляторій, кабінет кисневої та аромотерапії, фітобар, підводний душ-масаж тощо.    

Окрім цього, дітям буде запропоновано насичену програму розважальних і спортивних заходів, екскурсій та п’ятиразове харчування. Придбати путівки нафтохіміки можуть у профкомі підприємства. Заїзди відбудуться 24 червня, 10, 26 липня та 10 серпня.

Уляна ФІРИЧ.


Ігор Мацьків: «Надіємося на допомогу тих, кому не байдужа доля підприємства»

Безперечно, що подією номер один у Калуші вже ось другий місяць вважається підготовка до пуску виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМу».

Про це говорять люди на зупинках і в автотранпорті, у магазинах та під час зустрічей. Бо й справді, вже так склалося в нашому місті, що без роботи його найпотужнішого підприємства якось сумно та не комфортно всім, починаючи від самих нафтохіміків і закінчуючи торгівельниками на ринку.

А як сприймає таку неприховану зацікавленість до відновлення роботи «КАРПАТНАФТОХІМу» його керівництво, колектив у цілому журналіст «НК» поцікавився у заступника генерального директора підприємства Ігоря Мацьківа.

– Так вже склалося історично, – розповідає Ігор Михайлович, – що Калуш ототожнювався з КХМК, Хлорвінілом», «Оріаною», а тепер «КАРПАТНАФТОХІМом». Вони завжди як самими калушанами, так і мешканцями інших регіонів уособлювалися як щось єдине і неділиме.

Зважаючи ще й на те, що підприємство є найбільшим платником податків у місті, найбільшим його роботодавцем, то майбутній його пуск керівництво сприймає з великою відповідальністю. Усі добре розуміють, що відновлення роботи «КАРПАТНАФТОХІМу», дасть нові можливості для поліпшення життя в місті, в тому числі, як уже згадувалося для пожвавлення торгів на ринках міста, активізації роботи підприємств з надання різноманітних послуг й інше.

А ще дуже важливим моментом є те, що люди, а це не тільки майже дві тисячі нафтохіміків, а працівники багатьох підприємств, які надають нам різноманітні послуги, матимуть роботу.

– Наскільки готове підприємство до повноцінної роботи, зокрема?

– Ще сьогодні не особливо всім помітно, що «КАРПАТНАФТОХІМ» готується до пуску, але вже всі служби підприємства задіяні на виконання робіт з підготовки виробництв до ведення пусконалагоджувальних робіт. Це, зокрема, технічна служба, економічна, комерційна, кадрова.

Найбільше питань доводиться нині вирішувати керівництву і спеціалістам технічної служби. Вони вже місяць проводять безпосередньо на виробництвах щоденні оперативні наради, на яких підбиваються підсумки зробленого за минулий день і навіть добу, зважаючи, що на окремих об’єктах ремонтники працюють у дві зміни.

Працівники економічної служби шукають найбільш оптимальні шляхи фінансування пускових робіт, а комерційної – ведуть пошуки ринків сировини та збуту готової продукції. Показовим свідченням цього буде конференція «КАРПАТНАФТОХІМ – 2017 нові можливості для технологій і бізнесу», яка відбудеться в Києві, 19 квітня і участь у якій візьмуть представники підприємств, що працюють на ринку переробки полімерної продукції. Вистачає нині клопотів і працівникам кадрової служби.

– До речі, а чи відчуває підприємство труднощі з кваліфікованими кадрами?

– Під час тривалого простою нам все ж вдалося зберегти більшу частину кваліфікованих кадрів у колективах виробничих підрозділів. Але в зв’язку з тим, що терміна введення виробництв переносилися, то якась певна кількість персоналу звільнилася. Навіть і тепер, коли через затримки із вчасною поставкою запчастин до імпортного обладнання довелося перенести дати пуску установок, окремі працівники теж звільнилися. Терпляче очікуючи три роки того моменту, коли поступить команда про пуск виробництва, вони тепер чомусь розраховуються. Жаль…

На їхнє місце ми нині приймаємо нових працівників. І хоча вони в більшості мають відповідну освіту, але без набуття практичних навиків їм ще буде дуже непросто самостійно працювати. З цією метою керівниками підрозділів розробляються графіки більш інтенсивного використання у ході ведення як пусконалагоджувальних робіт, так і в майбутньому під час пуску установок досвідчених працівників і спеціалістів.

Хочу з цього приводу також повідомити, що на наше прохання допомогти вести виробництва відгукнулися ті наші колишні працівники, які вже перебувають на заслуженому відпочинку. І частина із них нині вже в цехах, передаючи молодим свій досвід та навики. Надіємося на допомогу ветеранів, яким не байдужа доля підприємства, і в майбутньому.

– Чи передбачається разом із пуском виробництв впровадження нових соціальних гарантій, зокрема підвищення рівня оплати праці?

– Зрозуміло, що коли введемо підприємство в дію, то зростуть і соціальні блага для працюючих, в тому числі й рівень зарплати. Хоча певні позитивні зміни вже маємо. З 1 квітня, приміром, на сім відсотків зросте рівень зарплати для всіх працюючих. Наступні етапи росту заробітної плати передбачаються в липні та наприкінці 2017 року. І якщо нині середній рівень зарплати на підприємстві становить 5,8 тис. гривень, то наприкінці року він мав би становити 9-10 тис. гривень.

Але це, як мовиться, не догма. В значній мірі рівень зарплати залежатиме від результатів пуску виробництв та їх роботи. В разі успішного виконання цих завдань рівень зарплати може бути й вищим.

– Щоб ще хотіли сказати, Ігоре Михайловичу?

– Користуючись нагодою, хочу привітати з прийдешнім святом Воскресіння Христового наших працівників, їхні родини й усіх калушан. Бажаю вам здоров’я, миру та благополуччя!

А ще хочу висловити надію, що завдяки нашим зусиллям підприємство запрацює і від цього зросте добробут працівників, поліпшиться економіка міста і що це буде нашим конкретним внеском у розвиток держави України.

Записав Анатолій Гетьманчук.

 


  

 

Designed by Mak&ShV studio 
© KNH