Чому студентка з Дніпра захотіла приїхати на практику в Калуш?
Чому студентка з Дніпра захотіла приїхати на практику в Калуш?
Мабуть, багатьом випускникам вузів, які приходили на роботу, доводилося чути фразу: «А тепер забудьте все, чого вас навчали в університеті».
Справа в тому, що так вже роками сформована українська система вищої освіти, коли випускники вишів отримують масу теоретичних знань, але фактично не мають жодних практичних навиків. Особливо це стосується студентів технічних спеціальностей, адже в Україні зберігається тенденція до зменшення кількості підприємств хімічної та інших галузей промисловості, де майбутні спеціалісти могли б проходити повноцінну виробничу практику.
Дехто з студентів мириться з існуючим станом справ і проходить практику в учбових закладах, лабораторіях, а не безпосередньо на виробництвах. Але є й такі, хто для отримання практичних навиків готовий поїхати за сотні кілометрів від дому. До них належить і студентка Національної металургійної академії України Анастасія Шишкіна, яка проживає у Дніпрі, але заради здобуття практичних навиків за спеціальністю погодилася два місяці проходити практику в Калуші на підприємстві «КАРПАТНАФТОХІМ».
– З метою залучення в структурні підрозділи підприємства молодих спеціалістів ми маємо налагоджену активну співпрацю з багатьма вищими навчальними закладами України, – розповідає провідний фахівець відділу роботи з персоналом Наталія Болецька. – Співпрацюємо, зокрема, і з Національною металургійною академією України з міста Дніпро. Анастасія Шишкіна проходить практику в цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену.
Слід зазначити, що «КАРПАТНАФТОХІМ» повністю фінансує витрати студентів, пов’язані з проходженням виробничої практики не за місцем їхнього проживання. Анастасія на час перебування у нашому місті проживає у гуртожитку ВПУ №7, з яким підприємство уклало договір, харчується безкоштовно у їдальні на підприємстві, а також отримує відповідну заробітну плату.
– Дівчині надана можливість проявити свої здібності на посаді апаратника піролізу V розряду в нашому цеху, – розповідає його начальник Михайло Псюк. – Тобто вона буде навчатися здійснювати управління технологічним процесом печей піролізу з центрального пульта управління. Звичайно, студентка буде це робити під керівництвом досвідчених фахівців. Крім того, проведемо для Анастасії екскурсію в інші цехи та відділення нашого виробництва. Керівником виробничої практики в цієї молодої студентки-практикантки є старший майстер-технолог цеху Юрій Горбаль.
Юрій Горбаль своєю чергою розповів, що Анастасія Шишкіна перебуває на підприємстві з 22 червня. За цей час студентка пройшла навчання та здала відповідний іспит з охорони праці та техніки безпеки, а також частково ознайомилася з виробництвом та технологічними процесами випуску продукції.
– Теоретична підготовка в Анастасії хороша, – зізнається Ю. Горбаль. – Сподіваємося, що до 17 серпня допоможемо практикантці здобути й необхідні практичні навики, які знадобляться їй у майбутньому.
У розмові з журналістом «НК» Анастасія Шишкіна зізналася, що вирішила проходити практику саме в «КАРПАТНАФТОХІМі», адже хотіла здобути практичні навики, ознайомитися з виробничим процесом.
– В університеті навчаюся за спеціальністю «Переробка нафти і газу», – говорить дівчина. – Проживаю я у тому ж місті, що і навчаюся, – у Дніпрі. Це моя перша виробнича практика. Хоча в нас також є підприємства, але якби я проходила практику там, то насправді весь час перебувала б просто на кафедрі, а мене таке не влаштовує. От завершу я навчання в університеті, матиму масу теоретичних знань, а практики не буде зовсім. Хіба ж це добре? Тому, коли мені викладач запропонував поїхати до Калуша проходити практику у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», я погодилася. Батьки, звичайно ж, хвилювалися, але вони також вважають, що такий досвід мені потрібен, тому підтримали мене. Більше з нашої групи ніхто не захотів їхати.
Щодо вибору технічної спеціальності, то, за словами Анастасії, їй це значно ближче, ніж гуманітарні професії.
– Чомусь так заведено, що технічні спеціальності обирають здебільшого чоловіки, – продовжує студентка. – До речі, у групі я одна дівчина. Є ще троє хлопців з України, а решта – студенти-іноземці з Анголи, Лівії, Туркменістану, Нігерії та інших країн.
До вивчення гуманітарних дисциплін я не схильна, моє серце і душа більше лежить до точних наук, тому вибір професії був на користь виробничої спеціальності. Мабуть, вагому роль у цьому відіграло те, що мої батьки – «технарі». Спершу, якщо чесно, було дуже складно, багато чого не розуміла, але мені допомагав батько. Згодом ставало все легше і легше. Зараз я впевнена, що обрала правильну професію.
Щодо моїх вражень від «КАРПАТНАФТОХІМу», то наразі я ще не ознайомилася з усіма виробничими процесами і деталями, але для себе вже відзначила, що тут обладнання нове, сучасно налагоджена робота. Зараз мені дещо страшно, бо теорія це одне, а на практиці – інше, але, сподіваюся, що з підтримкою наставників мені вдасться впоратися з покладеними на мене обов’язками. Загалом я не відкидаю варіант працевлаштування на цьому підприємстві в майбутньому.
Сподобався мені і Калуш. Місто чисте, охайне, а люди дуже привітні та готові прийти на допомогу. Хороші умови і в гуртожитку, в якому проживаю. Поки що мені все подобається.
Нагадаємо, що ще восени 2017 року від адміністрації ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» були скеровані листи із пропозиціями про співпрацю до ряду вищих навчальних закладів України. Основною метою цієї ініціативи є пошук молодих кадрів, яких нині не вистачає на виробництвах. Також важливим було прагнення популяризувати підприємство на території всієї країни. І вже сьогодні можна говорити про успішність такого кроку. За цей період на підприємстві вже пройшли виробничу практику студенти з Харкова, Дніпра та інших міст України.
Підготувала Тетяна ЯНІЦЬКА.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.