«Дзвін Калуша» став третім і найсолодшим рекордом міста
«Дзвін Калуша» став третім і найсолодшим рекордом міста
Урочисте відзначення 581-ої річниці першої писемної згадки про Калуш у неділю розпочалося парадом духових оркестрів та встановленням солодкого рекорду України.
Після шоу за участю шести оркестрів та колективів мажореток на сцені біля Каменя Незалежності представник Національного реєстру рекордів України вручив міському голові Калуша Ігорю Матвійчуку сертифікат, яким був зафіксований черговий рекорд міста – шоколадний торт у вигляді старовинного дзвона вагою 152 кілограми, висотою 110 сантиметрів і метровим діаметром.
Право розрізати цей кулінарний шедевр надали Ігорю Матвійчуку. Відтак його ділили на шматки і роздавали калушанам. За якихось 20 хвилин торта-рекордсмена, на виготовлення якого витратили 18 годин праці, не стало. Зате багатьом із тих, хто таки скуштував цього шоколадного дива, було солодко.
Виготовили «Дзвін Калуша» з ініціативи управління економічного розвитку Калуської міської ради кондитери ТОВ «ЛЕОСІТІ ІНВЕСТ». Завдяки заступнику директора з питань розвитку бізнесу Руслану Бабенцю та виконавчому директору підприємства Оксані Шевчук ідею вдалося втілити в справжній солодкий рекорд України. Восьмеро кулінарів 18 годин напружено працювали над створенням кулінарного шедевру – торта з бесквіту із шоколадом. Торт складався з 15 рівнів бісквітних коржів, кожен з яких мав ще два підрівні. Калуські кондитери не тільки відтворили форму дзвона, але й зробили його схожим на справжній старовинний дзвін з емблемою Калуша.
Торт був виготовлений на спеціальній конструкції, макет якої розроблявся на комп’ютері та був спроектований за правилами будівельних норм. Перевозили його машиною з гідравлічним підйомником в супроводі раритетних автівок.
На виготовлення торта витратили понад 70 кілограмів спеціальних сумішей для бісквіту, 40 кілограмів яєчного меланжу, 35 літрів води, 48 кілограмів шоколаду та 7 кілограмів харчової фарби, щоб торт був схожий на бронзовий дзвін.
Додамо, що це вже третій рекорд Калуша. Вперше місто увійшло в «Книгу рекордів України» в 2011 році, коли 1600 учасників на бульварі Незалежності одночасно станцювали віденський вальс. Другий рекорд зафіксували в 2013 році східним танцем, у якому взяли участь 507 танцівниць. Тепер встановлений третій – найсолодший. Щоправда, також рекордне солодке диво витворили в 2011 році з ініціативи керівництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» працівники ТОВ «ТВП». З нагоди професійного свята – Дня нафтохіміка вони випекли медівник завважки 440 кг і завдовжки 20 м, що увійшов до «Книги рекордів України».
Проте гадаю, що креативні калушани на цьому не зупиняться і чергова річниця Калуша ознаменується новим рекордом.
Людмила СТЕПОВА.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]