Ігор Матвійчук: «Пуску виробництв ми чекали, вірили, надіялися і нарешті це сталося”
Ігор Матвійчук: «Пуску виробництв ми чекали, вірили, надіялися і нарешті це сталося”
Напередодні професійного свята колективу товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» журналіст «НК» мав розмову з міським головою Калуша Ігорем Матвійчуком, в ході якої основна увага була приділена питанням значимості цього підприємства для Калуша та розвитку в місті промислового виробництва.
– Пуск нафтохімічних виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» після майже п’ятирічного простою став важливою подією як для його колективу, інвесторів підприємства, так і для економіки нашого міста, держави та регіону – розповідає Ігор Володимирович. Ми цього чекали, вірили, надіялися і нарешті це сталося.
Недоречно було б вже сьогодні після лише двох місяців роботи «КАРПАТНАФТОХІМу» говорити про те, чого місто очікує, на що сподівається від свого найпотужнішого підприємства. Думаю, що як на цю тему, так і з приводу тих питань, що нині хвилюють колектив нафтохіміків у нас буде зустріч з його керівництвом, в ході якої ми їх усі обговоримо. Від себе особисто скажу, що міська рада готова сприяти розвитку промислового виробництва в Калуші, але не за рахунок інтереесів міста та його громади. Адже бізнес як у світі загалом, так і в нас має розвиватися не за чийсь рахунок, а завдяки своїм власним технологіям, сучасним ідеям та проектам, якості продукції та маркетингової діяльності. Зважаючи на це, я бажаю колективу Калуського нафтохімічного підприємства успіхів, адже вже багато з того, що я назвав, у них є, зокрема сучасні виробництва, технології та висококваліфіковані спеціалісти. Зважаючи, що значна частина продукції підприємства зорієнтована на експорт, влада міста зі свого боку, а також, переконаний, і держава всіляко цьому сприятимуть. Зрештою, саме підтримка уряду та впровадження його ініціатив на законодавчому рівні допомогли «КАРПАТНАФТОХІМу» відновити роботу виробництв і поступово нарощувати їх потужності.
– Ви, Ігоре Володимировичу, підтримали нафтохіміків у період пуску виробництв, коли з труб окремих з них з’явився чорний дим.
– Слід було в цій ситуації керуватися не емоціями, а тверезим глуздом. Адже підприємство з високотехнологічним обладнанням тривалий час перебувало в стані простою, тому, зрозуміло, був потрібен час для того, аби виробництва вийшли на належний рівень роботи, аби, як мовиться, розкрутилися.
– Чимало років уже ведеться мова про створення в Калуші так званого технопарку, зважаючи, що умови, певна інфраструктура для цього вже є, зокрема в районі хімзаводу.
– Це питання є актуальним і нині. Але впровадження нових інвестиційних проектів гальмується дуже тривалим процесом санацій ВАТ «Оріана», на території колишніх виробництв якого й планується розмістити нові підприємства. Пропозиції з впровадження таких проектів є, підприємці звертаються і нині, але в нас немає законих підстав на виділення, приміром, землі й інше. А проекти є справді цікаві й дуже користі, зокрема з будівництва виробництва сонячних батерей, переробки відходів колишнього заводу калійних добрив, але їх впровадження, повторюю, затягується через судові тяганини, пов’язані з процесом санації ВАТ «Оріана». Дуже надіюся, що нинішнє керівництво «Оріани», Фонд держмайна України докладуть зусилля щоб вже найближчим часом з цього приводу були прийняті всі необхідні рішення і вже з наступного року інвестори мали всі можливості для реалізації своїх проектів.
На завершення хочу побажати усім калуським нафтохімікам здоров’я, достатку, благополуччя та стабільної роботи! Зі святом Вас!
Розмову записав Анатолій Гетьманчук.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]