ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Іван Федорів: «29 червня 2017 року слід вважати другим днем народження установки з виробництва етилену»

З начальником виробництва етилену та поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Іваном Федорівим зустрілися за кілька днів до професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, тож розмова розпочалася саме із цієї теми.

– Очікували, як у минулі роки, – говорить Іван Михайлович, – на урочисті зібрання, свято на стадіоні чи в парку, але пандемія коронавірусу внесла свої корективи, тож мусимо відзначати свято в нових умовах…

– А де розпочинався трудовий шлях нині керівника одного з найважливіших підрозділів сучасного «КАРПАТНАФТОХІМу» і єдиного за номенклатурою продукції виробництва України?

– На тодішнє ВО «Хлорвініл» я прибув за скеруванням у 1984 році після закінчення Львівського політехнічного інституту, де здобув спеціальність хіміка-технолога, тобто той фах, який назавжди пов’язав мене з Калушем, його найбільшим підприємством. Адже сам я зі Стрийщини і була спочатку думка віднайти місце роботи десь ближче до дому, але все відразу змінилося як я потрапив на це вже добре тоді відоме підприємство.

Розпочав тут трудову діяльність з посади майстра, а з часом став старшим майстром зміни цеху з виробництва хлорвінілу. Але вже через два роки, коли йшло до завершення будівництво суперсучасного виробництва ЕП-250 і потрібні були молоді кваліфіковані кадри, мені запропонували взяти участь у веденні пусконалагоджувальних робіт.

Спочатку призначили також старшим майстром зміни цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу, а з часом став заступником начальника цього цеху. Був це 1991 рік і після цього рівно 20 років я пропрацював на цій посаді.

Наскільки мені відомо, то саме з 2011 року й розпочався ваш кар’єрний ріст?

– Можна і так сказати, хоча все відбувалося, здавалось би, закономірно. Тоді проходила зміна поколінь, в тому числі в керівництві виробництва та підприємства. І на новій посаді заступника начальника виробництва етилену та поліетилену я пропрацював лише два роки, після чого й був призначений начальником виробництва.

Хочу з цього приводу сказати, що це був дуже відповідальний період як для мене, так і всього «КАРПАТНАФТОХІМу». Адже ситуація на ринку нафтохімічної продукції була несприятливою для підприємства, тому його виробництва перебували в стані простою. Необхідна була підтримка держави в особі уряду, який тоді очолював Микола Азаров. А тут повідомлення, що з метою з’ясування стану справ на підприємстві має приїхати прем’єр-міністр. Стали спішно готуватися до пуску установок, зокрема з виробництва поліетилену. Було в планах і ввести тоді в дію все наше виробництво, але до цього не дійшло. Приблизно два місяці після приїзду урядової делегації працював на поставленому з Угорщини етилені цех з виробництва поліетилену, а ще менше – установки з виробництва хлорвінілу, хлору і соди каустичної та поліхлорвінілової смоли. А потім їх знову всі зупинили, адже в державі стала ще більш напруженою ситуація не лише в економіці, а й у політичному житті.

– І це був початок довготривалого простою виробництв, який затягнувся майже на п’ять років…

– Але в 2017 році ситуація для відновлення виробництв була набагато сприятливіша. Не на словах, а конкретними рішеннями допомагали цьому уряд України, нові засновники підприємства. А скільки зусиль для виконання робіт з опресовки технологічного обладнання, зокрема нашого виробництва, ведення усіх необхідних пусконалагоджувальних робіт доклали ті працівники, які до кінця вірили в можливість відновлення його роботи.

Пуск виробництва був затяжним і важким. Особливо установки з виробництва етилену, яка розміщена на великій території й дуже складна технологічно. А ще ж за цей період звільнилася як через вік, так і з інших причин частина (майже 30 відсотків) кваліфікованих кадрів. Тому тепер можу сказати, що в червні 2017 року, тобто через 30 років після її першого введення в дію, відбував новий пуск установки з виробництва етилену.

Але коли в 1987 році безпосередню участь у веденні пускових робіт брали бригади фахівців з Німеччини (фірма «Лінде»), Москви, Волгограда й інших міст СРСР, де вже експлуатувалися подібні виробництва, то тепер ми це зробили власними силами.

Тож 29 червня 2017 року слід вважати другим днем народження установки з виробництва етилену.

– І воно, судячи з результатів її роботи у наступні роки, в тому числі й в 2020-ому, було успішним?

– Це справді так. Адже установка нині працює на повних навантаженнях і показники з виробництва основних продуктів постійно зростають.

Значною мірою цьому сприяло використання у виді сировини та у відповідних пропорціях прямогонного бензину та газових сумішей. Це дозволило збільшити випуск основних видів нашої продукції – етилену і пропілену. Що стосується іншого важливого виду сировини – дизельного палива, то ми його останній раз використовували під час ведення пускових робіт в 2017 році, а після цього всі пускові роботи виконуємо з допомогою прямогонного бензину, хоча раніше вважалося, що без дизпалива під час пуску не обійтися.

Таке технічне рішення є економічно вигіднішим, адже, по-перше, прямогонний бензин дешевший, а по-друге, ми позбулися проблем з експлуатації нафтопродуктопроводу…

– Як оцінюєте, Іване Михайловичу, нинішню роботу установки з виробництва етилену?

– Ваше запитання передувало тому, що я й хотів далі сказати. Справа в тому, що сьогодні установка виведена на дуже добрий режим роботи, який дозволяє працювати без виробничих неполадок, тобто без вимушених зупинок обладнання. І це передусім завдяки тому, що наші засновники, керівництво підприємства приділили належну увагу та виділили фінансові ресурси для заміни й капітального ремонту теплообмінного обладнання установки.

Варто пригадати, що в минулі навіть економічно більш сприятливі періоди такі кошти на оновлення обладнання не виділялися. У 2018-2019 роках і вже в 2020 році було замінено або відремонтовано в основному силами бригад ремонтного управління підприємства все теплообмінне обладнання етиленової установки. Свідченням її успішної роботи є й те, що як востаннє у березні цього року після проведення запланованих робіт з очистки обладнання ми ввели установку в роботу, так вона ось уже півроку, Слава Богу, працює.

Що б хотіли сказати на завершення розмови працівникам виробництва, усім нафтохімікам Калуша?

Побажати найперше усім міцного здоров’я, а також їхнім сім’ям та родичам. А ще щиро зичу всім, аби в їхніх домівках було завжди затишно, а праця на підприємстві додавала настрою та віри.

Записав Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

11.09.2020

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.