Іван Красійчук: «Завдяки благодійній поставці кисню з «КАРПАТНАФТОХІМу» ми можемо економити до 800 тис. грн у місяць»
Іван Красійчук: «Завдяки благодійній поставці кисню з «КАРПАТНАФТОХІМу» ми можемо економити до 800 тис. грн у місяць»
З перших чисел грудня за сприяння Благодійного фонду «Покуття», створеного народним депутатом Андрієм Іванчуком, Калуська ЦРЛ безкоштовно отримує медичний кисень, який виробляє ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». До слова, це не перша допомога фонду Калущині. Так, на початку карантину калуські медики отримали від засоби індивідуального захисту (щитки, костюми, рукавиці, маски), а нещодавно фонд «Покуття» передав захисні щитки вчителям та вихователям.
В одному з попередніх номерів «НК» ми інформували про те, що на початку грудня для потреб лікарні було відвантажено перші тонни медичного кисню, про що редакції повідомив начальник цеху розділення повітря, де виробляється медичний кисень, Михайло Кизимишин.
А тепер ми вирішили дізнатися про ситуацію із забезпеченням цим важливим у боротьбі з коронавірусною інфекцією медичним препаратом у генерального директора КНП «Центральна районна лікарня» Івана Красійчука.
– Насамперед хочу висловити велику подяку Благодійному фонду «Покуття», створеного з ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, та керівництву товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», які ось уже майже три тижні безкоштовно забезпечують нашу лікарню медичним киснем, – розповідає Іван Олексійович. – Нафтохімікам ми дякуємо за те, що вони нам безкоштовно надають цей медпрепарат, а фонду «Покуття» – за допомогу у вирішенні питання доставки кисню та його тимчасового зберігання.
У грудні від нафтохімічного підприємства ми отримали понад 30 тонн рідкого кисню. Зважаючи на наші теперішні потреби, а це приблизно 2,2-2,3 тонни кисню на добу, ми дуже задоволені, що маємо таких партнерів в особі фонду «Покуття» і «КАРПАТНАФТОХІМу».
Така співпраця нам вигідна і з економічного боку, адже одна тонна рідкого кисню на ринку обходиться в 13,6 тис. гривень, що в розрахунку на 60-70 тонн нашої потреби, медичному закладу він би обійшовся приблизно у 800-850 тисяч гривень у місяць. А ці кошти в ситуації, коли епідемія коронавірусу продовжує поширюватися, ми зможемо скерувати на вирішення багатьох інших існуючих проблем, зокрема для придбання необхідних медикаментів.
Своєю чергою заступник генерального директора Калуської ЦРЛ Микола Дмитерчук звернув увагу на те, що ініціативу колективу «КАРПАТНАФТОХІМ» благодійний фонд «Покуття» не лише підтримав, а завдяки своїм партнерським зв’язкам з підприємствами, які мають у своєму розпорядженні відповідну техніку для доставки кисню в медичні заклади, уклав з ними на це відповідну угоду.
Як повідомила в розмові з журналістом «НК» провідний фахівець відділу реалізації ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Світлана Базилів, у першій половині грудня з цеху розділення повітря, окрім, Калуської ЦРЛ, було також благодійно відвантажено 12 тонн рідкого кисню для потреб Коломийської та Городенківської ЦРЛ.
Нагадаємо, що рішення про забезпечення медичним киснем з «КАРПАТНАФТОХІМу» саме цих медичних закладів області було прийнято 24 листопада на селекторній нараді за участю першої заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Садов’як, т.в.о. голови обласної державної адміністрації Марії Савки, представників підприємства та інших посадовців.
Степан Василів.
На знімку: заступник генерального директора ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” Ярема Рудик та Микола Дмитерчук біля нової кисневої станції, придбаної підприємством у жовтні 2020 року для Калуської ЦРЛ.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.
І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]