Іван Підсадюк: «Зроблене нами обов’язково дасть позитивні результати»
Іван Підсадюк: «Зроблене нами обов’язково дасть позитивні результати»
14 березня під головуванням генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Івана Підсадюка та за участю його заступників, начальників служб, управлінь, відділів, виробництв і цехів підприємства відбулася нарада з питань промислової безпеки, охорони праці та екології за результатами роботи в 2018 році.
На початку засідання генеральний директор відзначив, що розмова на підсумковій нараді має носити конкретний характер і щоб в її протоколі були зафіксовані такі рішення, які сприятимуть поліпшенню стану промислової безпеки підприємства та успішній роботі його виробництв.
З основною доповіддю на нараді виступив начальник управління з промислової безпеки, охорони праці та екології Василь Кучер. Він, зокрема повідомив, що за минулий рік аварій, нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, не було. Що стосується пожежі, яка виникла 12 січня вже 2019 року на одній зі стадій цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену, то, за висновками комісії, працівники цеху діяли згідно з планом ліквідації аварійної ситуації та вжили всі необхідні заходи до прибуття пожежників ДПРЧ-24 з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». До визначення причин пожежі було залучено науково-експертні організації та установи, зокрема Національний університет «Львівська політехніка», «Інститут електрозварювання ім. Є.Патона» (Київ), ТОВ СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» з Дніпра та ліцензіар проекту – німецьку фірма «Лінде».
Ще до пуску виробництва після виконаних тут ремонтно-відновлювальних робіт, була проведена експертиза з промислової безпеки обладнання, конструкцій будівель та споруд цеху, які потрапили в зону дій високих температур. А з метою недопущення подібного в 2019 році передбачено проведення позачергового технічного огляду технологічних трубопроводів виробництва етилену і поліетилену та виробництва ПХВС і каустичної соди.
– І хоча в 2018 році також не було зафіксовано випадків професійних захворювань працівників, – продовжував Василь Кучер, – однак керівникам усіх рівнів слід звертати більшу увагу стану здоров’я підлеглих і при потребі скеровувати їх на позачерговий медичний огляд.
Значне місце у доповіді керівника управління з промислової безпеки, охорони праці та екології було приділено питанню профілактики порушень виробничої дисципліни та їх недопущення. В цілому ж за підсумками 2018 року з ініціативи працівників управління за порушення вимог промислової безпеки, охорони праці та екології до відповідальності було притягнуто 94-ох працівників товариства.
Було поінформовано присутніх і про те, скільки коштів підприємство витрачає на забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту (ЗіЗ) та спецодягом, а також на інші потреби працівників. У цілому ці витрати в 2018 році склали майже 7,5 млн гривень. Ще 5,5 млн гривень було використано на лікувально-профілактичне харчування працівників виробництв.
Про допущені виробничі неполадки в 2018 році та результатами нічних перевірок у підрозділах підприємства учасників наради поінформував начальник виробничо-диспетчерського відділу Юрій Гриців, а начальник відділу технічного нагляду підприємства Тарас Федевич ознайомив присутніх зі станом устаткування підвищенної небезпеки, яке експлуатується на виробництвах, будівель та споруд.
Основна увага у виступі начальника ДПРЧ-24 Сергія Порціни була приділена питанню готовності пожежно-рятувальної служби до виконання завдань з охорони об’єктів товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».
– З метою запобігання випадкам пожеж, – наголошував він, – змінено підхід до профілактики їх виникнення. – Тепер, зокрема, чотири рази впродовж року перевірятиметься стан засобів пожежогасіння в підрозділах підприємства. Більш суворими будуть вимоги до куріння у недозволених місцях, носіння та зберігання в належному стані засобів індивідуального захисту. Користуючись нагодою хочу також звернути увагу на недопущення випадків підпалу сухої трави біля територій виробництв.
Зі станом медичного забезпечення працюючих та проходження ними медичних оглядів присутніх ознайомив начальник відділу оплати праці та соціальних програм Ігор Мельник. Він, зокрема, повідомив, що, починаючи з лютого 2019 року, в цілодобовому режимі тепер працюють медичні пункти як в заводоуправлінні підприємства, так і на території виробництва етилену та поліетилену.
У той же час засмучує високий рівень захворюваності серед працівників підприємства. Адже за підсумками 2018 року в цілому зафіксовано 36,5 тисячі людино-днів, коли працівники перебували на лікарняних.
Чимало пізнавальної інформації учасники наради почерпнули з виступу начальника відділу роботи з персоналом Любові Тітової. За її словами, в 2018 році різними видами навчання було охоплено 2600 працівників підприємства.
– Окремі з них навчалися два і більше разів, – відзначала виступаюча, – зважаючи на специфіку їх роботи та ті нові зміни, які відбувалися протягом року. Було змінено в минулому році і сам підхід до процесу навчання. Так, приміром, навчання з ряду курсів тепер проводять спеціалісти нашого підприємства, які зарекомендували себе знаючими і вміючими викладачами. Хотілося б сьогодні з цього приводу відзначити провідних фахівців відділу промислової безпеки, охорони праці та екології Романа Коломійця і Олега Медвідя та начальника газорятувальної служби Василя Поповняка.
Із завданнями на 2019 рік з питання підвищення рівня промислової безпеки, охорони праці та навколишнього середовища присутніх ознайомив перший заступник генерального директора-головний інженер підприємства Василь Оленюк.
– Минулого року засновниками підприємства на ремонт обладнання, його модернізацію було скеровано таку суму коштів, – наголошував він, – які до цього часу на такі потреби ніколи в історії «КАРПАТНАФТОХІМу» не використовувалися. – Належне фінансування дозволило провести заміну і виконати ремонт 30 великогабаритних теплообмінників, виготовити і провести заміну частини насосного й іншого обладнання. Всі ці роботи були виконані з метою успішної і, головне, безаварійної роботи виробництв у поточному 2019 році.
Підбиваючи підсумки наради, генеральний директор товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» Іван Підсадюк наголосив, що 2018 рік був першим повноцінним роком роботи підприємства після майже п’ятирічного простою.
– Аналогів пуску нафтохімічних виробництв після такої тривалої зупинки не було в жодній країні світу, – констатував керівник підприємства, – а ми це зуміли зробити, і після двох місяців ведення підготовчих і пускових робіт виробництва запрацювали.
Для проведення більш масштабного ремонту в листопаді минулого року виробництва було зупинено. І здійснили ми всі необхідні ремонтні роботи на дуже високому рівні, незважаючи на вже по-справжньому холодний зимовий період. Було, зокрема, оновлено частину того обладнання, яке не ремонтувалося вже десятки років.
Але сталася зовсім неочікувана пожежа в січні 2019 року на установці з виробництва етилену. І знову колективу цього виробництва, спеціалістам підприємства, нашим ремонтникам, працівникам тих підприємств, яких було залучено до ведення ремонтних робіт, слід було докласти чимало зусиль, аби знову ж таки в дуже складних погодних умовах відновити роботу установки.
– Хочу з цього приводу ще сказати, що не так багато нині залишилося в Україні нафтохімічних підприємств, які працюють, – наголошував у своєму виступі Іван Підсадюк, – де виробляється конкурентна як на вітчизняному ринку, так і за межами держави продукція. – І це дуже важливо з огляду на те, що нині в країні впроваджуються реформи, відбуваються зміни і робота такого визначального для економіки підприємства, яким є наш «КАРПАТНАФТОХІМ», має величезне значення.
На завершення хотілося б звернутися до присутніх керівників, а в їх особі й до всіх працівників підприємства, зі словами про те, що зроблене нами в ході зупинкового ремонту, ведення відновлювальних робіт обов’язково дасть позитивні результати, дозволить поліпшити соціальні гарантії працюючим. Це – однозначно. Але також слід усім розуміти ту ситуацію, в якій перебувало підприємство, які проблеми доводилося вирішувати. Але сьогодні, повторюю, нам створені всі умови для того, аби ми були успішним підприємством і цим шансом ми повинні скористатися.
Записав Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.