Калуш поверне в обласний бюджет гроші, виділені на екологію На останній сесії Калуської міської ради було озвучено, що Калуш вимушений повернути в обласний бюджет 2,7 млн гривень, виділених на екологію. Гроші потрібно віддати через те, що вони були неосвоєні.
Калуш поверне в обласний бюджет гроші, виділені на екологію На останній сесії Калуської міської ради було озвучено, що Калуш вимушений повернути в обласний бюджет 2,7 млн гривень, виділених на екологію. Гроші потрібно віддати через те, що вони були неосвоєні.
Така інформація, зважаючи на те, що в Калуші є вдосталь екологічних проблем, які потребують термінового вирішення, відверто кажучи, надзвичайно дивує. Тому журналіст «НК» попросила голову бюджетної комісії Калуської міської ради Юрія Тимківа прокоментувати цю ситуацію.
– Ці кошти мали бути спрямовані на виготовлення проектно-кошторисної документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього калійно-магнієвого виробництва, – розповідає Ю. Тимків. – Але просто так освоїти 2,7 млн грн неможливо, потрібно було провести тендер. Та дві наші спроби провести його виявилися невдалими, оскільки ніхто не зголосився брати в ньому участь. А це дає Калуській міській раді право шукати підрядника за переговорною процедурою. Чому не зробили цього? Бо, згідно з Бюджетним кодексом України, при укладанні договору на 2,4 млн грн ми б могли заплатити лише авансовий платіж у розмірі не більше 30%, тобто близько 700 тис. грн. І в кінці року нам все одно довелося б повернути решту коштів, а це ризиковано. Бо, якби наступного року обласна влада не виділила кошти, а договір був би укладений, то звідки б ми брали гроші на розрахунок з підрядником?
До речі, міська влада вже звернулася до обласної ради з проханням передбачити фінансування проектних робіт у бюджеті на наступний рік. Якщо це відбудеться, то управління будівництва та розвитку інфраструктури з початку 2018 року застосовує переговорну процедуру для цього проекту. В такому випадку ми гарантовано протягом року зможемо освоїти кошти.
Дивно, але така ситуація склалася попри те, що у Калуші не раз відбувалися різні екологічні конференції, під час яких науковці з різних дослідних інститутів пропонували свої напрацювання і різні варіанти комплексного вирішення проблем, однак на пропозицію виготовити проект ніхто з них не відгукнувся.
– Підрядники не хочуть іти на тендер, їм зручніше укладати договори за переговорною процедурою, – переконаний Ю. Тимків. – До комплексного проекту мали бути включені Домбровський кар’єр з зовнішніми відвалам, хвостосховища №1, 2, акумулюючі ємності №1,2, шламонакопичувач, перша черга хвостосховища №3, хвостосховища дослідної фабрики та акумулюючі ємності дослідного кар’єру.
Тетяна КУРТАШ.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]