«КАРПАТНАФТОХІМ» зацікавлений у зоні вільної торгівлі між Україною і Туреччиною»
«КАРПАТНАФТОХІМ» зацікавлений у зоні вільної торгівлі між Україною і Туреччиною»
3 лютого в Києві у Торгово-промисловій палаті України відбувся українсько-турецький бізнес-форум за участю президентів обох держав – Володимира Зеленського та Реджепа Тайїпа Ердогана. В його роботі взяли участь й троє представників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» – член Наглядової ради Світлана Назім, заступник генерального директора з комерційних питань Юрій Тодоров та провідний юрисконсульт юридичного відділу Салатин Ходжалиєва.
– Для нас Туреччина є особливим торговельним партнером, – говорить Юрій Михайлович. – Після України та Індії – це третя країна, куди ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» реалізовує свою продукцію – полівінілхлорид суспензійний і каустичну соду в найбільших обсягах. Тому, звісно, нам було цікаво взяти участь в цьому українсько-турецькому діловому форумі. До речі, тепер він, порівняно з чотирма іншими українсько-турецькими бізнес-форумами, що за останній рік відбулися між сторонами, був найбільш представницьким й особливим. І не тільки тому, що в ньому вперше брали участь два президенти, а передусім наданою можливістю зустрітися у ТПП України багатьом представникам українських і турецьких компаній, які вже співпрацюють у галузях промисловості, сільського господарства, торгівлі чи інших, або ж виявляють бажання налагодити таку співпрацю.
За словами Ю. Тодорова, перша частина форуму проходила без президентів держав у форматі сесії, на якій перед учасниками зібрання виступили президент ТПП України Геннадій Чижиков, голова Турецько-української ділової ради Рушен Четін, перший заступник міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – троговий представник України Тарас Качка, президент Турецько-української міжнародної асоціації бізнесменів Бурак Пехліван та інші представники двох сторін. Вони окреслили та проаналізували нинішній стан співробітництва держав, зовнішньої торгівлі товарами між Україною та Туреччиною, а також висловили своє бачення перспектив подальшої співпраці. Такі перспективи для більш тісного та результативного співробітництва з’являться з підписанням меморандуму про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.
– У пришвидшенні підписання такої угоди зацікавлене і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», – продовжував Юрій Михайлович. – Адже ЗВТ дає можливість її країнам-учасникам скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором. Саме за таким принципом нині складаються взаємовідносини України з Європейським Союзом. А Туреччині ми за ввезеня на її територію ПВХ суспензійного і каустичної соди сплачуємо мито в розмірі 6,5 відсотка митної вартості товару.
Власне, про перспективні та спірні моменти майбутньої угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною ми мали можливість поспілкуватися з представниками турецького бізнесу й заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качкою у форматі b2b після пленарної частини форуму та її другої частини, що пройшла за участю президентів держав. Саме на рівні керівників профільних міністерств України і Туреччини, як було зазначено на цьому зібранні, повинна відбутися наступна двостороння зустріч з приводу підготовки тексту угоди про вільну торгівлю.
Те, що Україна й Туреччина домовилися пришвидшити цю роботу й підписати важливий документ про вільну торгівлю, підтвердив на форумі у своєму виступі Володимир Зеленський, наголосивши на амбітній меті держав – збільшити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 мільярдів доларів. Своєю чергою президент Туреччини Ердоган заявив, що Україна для Туреччини – це стратегічний партнер, тому бізнес в обидвох державах повинен працювати й не мати в цьому бюрократичних перепон. Він сподівається, що до 2023 року товарообіг між Україною і Туреччиною збільшиться удвічі. І цьому значно посприяє підписання угоди про зону вільної торгівлі.
Василь ТКАЧУК.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.