Кількість студентів, які хочуть пройти практику в цехах «КАРПАТНАФТОХІМу», збільшується
Кількість студентів, які хочуть пройти практику в цехах «КАРПАТНАФТОХІМу», збільшується
На сторінках «НК» вже неодноразово повідомлялося, що калуське підприємство користується популярністю серед студентів ВНЗ не лише Західної України, а й Харкова, Дніпра та інших міст. Таке їх бажання пов’язане із запровадженням у товаристві спеціальних програм для заохочення молоді, які діють, зустрічей фахівців підприємства з викладачами та студентами вищих навчальних закладів України та ряду інших заходів.
Так, зокрема, нещодавно в «КАРПАТНАФТОХІМ» прибуло троє дівчат-студенток із Дніпра – Аліна Замкова, Марія Мала та Олена Гузенко, які навчаються на четвертому курсі Українського державного хіміко-технологічного університету (спеціальність – хімічна технологія та інженерія). Виробничу практику вони проходитимуть протягом місяця в лабораторії з обслуговування виробництва ПХВС і КС, проте матимуть можливість ознайомитися з роботою установок усього підприємства.
А декількома тижнями раніше на наше підприємство прибули троє хлопців-студентів цього ж ВНЗ. Мова, зокрема, йде про Мілана Рістанича, Максима Чирву та Олега Панченка, які під час проходження виробничої практики виконуватимуть обов’язки апаратників: електролізу; випарювання; осушування газу в цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної і каустичної соди.
– Проходити виробничу практику саме в «КАРПАТНАФТОХІМі» нам запропонував викладач, – розповідають дівчата. – Крім того, додали впевненості та бажання приїхати в Калуш схвальні відгуки старшокурсників, які вже раніше проходили тут практику. Вони нам розповідали, що якщо ми справді хочемо здобути певні практичні вміння, то потрібно їхати саме сюди. Відтак, хоч були варіанти проходження практики і в Черкасах, Дніпродзержинську та Кам’янську, ми обрали Калуш і підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ». До того ж, наші колеги відзначали, що тут експлуатується сучасне обладнання, а працівники цехів охоче діляться досвідом та навиками.
І якщо дівчата знають про обладнання, яке використовується в «КАРПАТНАФТОХІМі», лише з відгуків, то хлопці-практиканти вже мали можливість ознайомитись із виробництвом і не приховують свого захоплення.
– Нас вразили масштаби виробництва, його сучасне обладнання та організація праці, – зазначають практиканти. – Раніше ми працювали на підприємствах у Дніпрі, але це не рівня «КАРПАТНАФТОХІМу». Якщо на багатьох із них ще можна зустріти працівників з відрами, якими треба щось носити, то тут все автоматизовано. Фактично за всіма технологічними процесами оператори ведуть контроль з комп’ютерної техніки і працівники не перебувають у складних та шкідливих умовах.
Якщо ж порівнювати з теорією, яку вчимо в університеті, то вона ще більш вирізняється від того, що бачимо тут на практиці.
Загалом студенти не виключають, що в подальшому можуть залишитися і працювати в «КАРПАТНАФТОХІМі», а це свідчить про те, що співпраця підприємства з вищими навчальними закладами насправді стає продуктивною.
Щодо вражень від міста, то студенти сходяться на думці, що порівняно з Дніпром, Калуш – маленьке місто, але його мешканці – люди дуже добрі та привітні.
– Найбільше нас вразив кар’єр, – діляться враженнями практиканти. – Щодо мешканців Калуша, то вони дуже ввічливі, все розкажуть, покажуть, а якщо потрібно, то, як мовиться, і за руку відведуть. Сподобалися нам і умови в гуртожитку, в якому ми проживаємо. Там дбають про те, щоб нам було комфортно.
Насамкінець слід зазначити, що «КАРПАТНАФТОХІМ» повністю фінансує витрати студентів, пов’язані з проходженням виробничої практики не за місцем їхнього проживання.
– Практиканти на час перебування у Калуші проживають у гуртожитку ВПУ №7, з яким підприємство має відповідний договір, харчуються безкоштовно у їдальні підприємства, їм повертається повна вартість дорожніх квитків в обидва боки, а також вони отримують відповідну заробітну плату, – розповідає провідний фахівець – керівник групи відділу роботи з персоналом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ірина Білецька. – А ще, в разі успішного проходження практики, студенти матимуть можливість влаштуватися на роботу в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» після закінчення навчання у ВНЗ, адже керівництво підприємства зацікавлене, аби його колектив поповнювався молодими кваліфікованими кадрами, які нині здобувають фахові знання у вищих навчальних закладах України.
Тетяна ЯНІЦЬКА.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.