Модернізація лінії фасування ПХВ-порошку дозволила його пакувати в однотонні біг-беги
Модернізація лінії фасування ПХВ-порошку дозволила його пакувати в однотонні біг-беги
У цеху з виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної на одній із двох технологічних ліній нової установки з фасування продукції у біг-беги модернізували віброживильник з метою отримання додаткової можливості упаковувати ПВХ-порошок в біг-беги вагою 1 тонна.
Виготовили його у ПрАТ «Гребінківській машинобудівний завод» і спеціалісти цього товариства самі змонтували. А інженерно-технічний, технологічний та обслуговуючий персонал цього цеху «КАРПАТНАФТОХІМу» провів пусконалагоджувальні роботи й випробування віброживильника на здатність працювати відповідно до проєктної продуктивності – 20 тонн продукції за годину.
– Пусконалагоджувальні та випробувальні процеси були завершені в третій декаді грудня минулого року, – говорить заступник начальника виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної і каустичної соди з технічних питань Мирослав Герець – В ході їх проведення на цій технологічній лінії з використанням змонтованого нового модернізованого віброживильника був упакований ПВХ-порошок у перші 1000-кілограмові біг-беги. Також ми перевірили її роботу з фасування продукції в 800-кілограмові біг-беги. Проєктна продуктивність виготовленого нового модернізованого 9-метрового віброживильника каскадного типу та інші його технічні параметри повністю підтвердилися.
Щодо другої технологічної лінії нової установки з фасування ПВХ-порошку, то вона була модернізована трохи раніше, але здатна фасувати продукцію лише у 800-кілограмові біг-беги. ПВХ-порошок в однотонні біг-беги дотепер ми могли фасувати тільки на лінії установки німецького виробництва із загальною проєктною потужністю 12 тонн за годину. Однак тоді на ній не проводилося упакування продукції у 800-кілограмові біг-беги.
– А хіба для споживачів ПВХ, що виробляється у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», має значення, в яких упаковках і з якою вагою отримувати розфасований товар?
– Ринок продукції диктує свої умови щодо видів і насипної місткості промислової тари, в якій вона реалізовується. В Україні більшим попитом користується наш продукт, розфасований у 800-кілограмові біг-беги. А на ринки країн Європи чи інших частин світу споживачі переважно хочуть отримувати ПВХ-порошок у біг-бегах з більшою насипною місткістю. Тому, виходячи з цього, було вирішено відмовитися від двох шнекових живильників на технологічній лінії нової установки з фасування продукції у біг-беги та оснастити її високопродуктивним вібраційним живильником. Його розробили спеціалісти проєктного відділу ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» спільно з проєктантами ПрАТ «Гребінківський машинобудівний завод», а згодом ще й модернізували для одержання кращого ефекту та можливості збільшити загальну продуктивність наявних у цеху ліній з фасування в біг-беги готової продукції.
– Сьогодні з допомогою цього віброживильника вже упаковується ПВХ-порошок в однотонні біг-беги?
– Поки що в цьому немає потреби, бо в грудні було розфасовано необхідну кількість продукції у такі біг-беги на лінії установки німецького виробництва. Вона, а також одна інша лінія нової фасувальної установки сьогодні використовуються для упакування ПВХ-порошка в 800-кілограмові біг-беги. А якщо буде потреба фасувати полівінілхлорид суспензійний у біг-беги вагою 1 тонна, то ми, звісно, виконуватимемо запити ринку з використанням потужностей технологічної лінії нової фасувальної установки із модернізованим віброживильником та лінії установки німецького виробництва. Встановлення віброживильника також дало можливість колективу цеху з виробництва ПХВСС водночас проводити операції з упакування порошкового полівінілхлориду суспензійного у 800-кілограмові та 1000-кілограмові біг-беги.
– Полівінілхлорид яких марок зараз випускається і на яких навантаженнях працює цех?
– Нині тут виробляється продукт 67-ї марки, а в листопаді минулого року для потреб споживачів виготовлявся полівінілхлорид 70-ї марки. Якість готової продукції контролюється нашою лабораторією й вона відповідає всім міжнародним нормам щодо густини, сипучості, термостабільності та інших параметрів. А потужності цеху на сьогодні завантажені на 90% від проєктних.
Василь ТКАЧУК.
На знімку: апаратники відділення фасування цеху з виробництва ПХВСС Марія Дашкевич і Микола Лесів контролюють процес упакування порошкового полівінілхлориду в біг-беги з насипною місткістю 1000 кг.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.