Нафтохіміки розчищають русло Чечви й споруджують дамбу на прохання мешканців села Нижній Струтинь
Нафтохіміки розчищають русло Чечви й споруджують дамбу на прохання мешканців села Нижній Струтинь
Віднедавна були відновлені важливі з багатьох аспектів планові роботи на Чечвинському водосховищі ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», розташованому між селом Нижній Струтинь і урочищем Підмонастир колишнього Рожнятівського району. Тут розчищають верхів’я русла річки Чечва від відкладів, нанесених з гір, будують технологічну дорогу водосховища та на прохання громади села споруджують від його боку нову дамбу для більш надійного захисту земель і будівель від ймовірних затоплень під час повеней чи паводків.
– Ці великі за обсягом роботи, – розповідає начальник управління забезпечення виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Володимир Шевчук, – були розпочаті на Чечвинському водосховищі ще в лютому й тривали до початку нерестового періоду – 1 квітня. Згідно з договором, укладеним підприємством зі спеціалізованою генпідрядною організацією, проводила їх фірма «ПРИКАРПАТТЯ ІНВЕСТ ГРУП» з Долини. Після перерви, викликаної нерестом риби, вона зараз продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання з надання послуг. Спеціалісти «ПРИКАРПАТТЯ ІНВЕСТ ГРУП» із своєю спецтехнікою знову запрацювали на водосховищі з 22 червня.
За словами начальника відділу з ремонту будівель, споруд і промислових об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Володимира Стефанюка, для розчищення верхів’я водосховища від так званих породних підпор (острівків) та до виконання будівельних робіт задіяно чимало одиниць спеціальної техніки.
– Тепер, як і під час першого етапу робіт на Чечвинському водосховищі, працюють три екскаватори, чотири самоскиди вантажопідйомністю по 12,5 тонни та чотири самоскиди вантажопідйомністю по 22 тонни, потужні ковшовий навантажувач і бульдозер, – уточнює Володимир Васильович. – До нерестового періоду спеціалістами фірми «ПРИКАРПАТТЯ ІНВЕСТ ГРУП» було майже повністю розчищено у верхів’ї водосховища два природно утворені острови з гравійно-піщаних порід. Всі вибрані з води відкладення використано для підсипки дамби на правому березі завдовжки 340 метрів, будівництва майже півкілометрової дамби з боку села Нижній Струтинь та для прокладення технологічної дороги від нашої дамби до гідровідвалу. Маючи з’єднання з гідровідвалом, у подальшій перспективі можна буде туди вивозити і складувати різні породні відкладення, що вибиратимуться з верхів’я ріки.
– Скільки загалом вже вибрано порід з цих островів та використано для укріплення й будівництва дамб і дороги до гідровідвалу?
– Точну цифрову величину не готовий зараз назвати. Але за нашими приблизними підрахунками, вже понад 500 тис. кубічних метрів.
– Коли мали б бути завершені ці роботи?
– До кінця липня цього року. Але той високий темп робіт, якого її дотримуються спеціалісти фірми «ПРИКАРПАТТЯ ІНВЕСТ ГРУП», вселяє надію, що це станеться значно швидше.
Василь ТКАЧУК.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.
І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]