Нафтохіміки вперше за останні роки оздоровлюватимуться на морському узбережжі
Нафтохіміки вперше за останні роки оздоровлюватимуться на морському узбережжі
Як уже повідомлялося в попередньому номері «НК», згідно з рішенням Спостережної ради та керівництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» працівники підприємства та їхні діти зможуть цьогорічного літа відпочити та оздоровитися у дитячому таборі «Дружба» Долинського району та санаторіях в Одеській області.
Варто з цього приводу відзначити, що на узбережжі Чорного моря нафтохіміки та їхні діти відпочиватимуть вперше за останні шість років.
Більш детально про відпочинок працівників підприємства ми попросили розповісти заступника генерального директора з управління персоналом та адміністративних питань Ігоря Мацьківа.
– Почну з того, що справді вперше з часу вимушеної зупинки виробництв у 2012 році, – наголошує Ігор Михайлович, – цього року наші працівники та їхні діти мають можливість оздоровитися на морському узбережжі. Влітку минулого року відпочивали лише діти, зокрема у таборах в с.Тяпче, що неподалік Гошева та в Долинському районі.
– Як проходив відбір закладів для відпочинку і які із них користуються нині підвищеним інтересом у нафтохіміків?
– Вибір місцевого дитячого табору відбувався після оглядових поїздок у такі заклади представників соціальної служби та профкому підприємства. Тут враховувалися перш за все умови проживання, якість харчування та, що теж дуже важливо, програма дозвілля дітей. Саме за цими критеріями й було знову обрано «Дружбу».
Що стосується баз в Одеській області, то їх вибір проходив на основі даних з Інтернету та за результатами телефонних розмов з представниками й керівниками цих закладів відпочинку, хоча в нас вже була певна інформація про дитячий табір «Сонячний берег» та базу відпочинку «Плай», що в селі Сергіївка Одеської області.
А зацікавленість нині є на всі три заїзди в «Сонячний берег», на чотири в «Дружбу», як і для дорослих на базу «Плай», що ми й десь очікували. А ще багато нафтохіміків хотіли відпочивати сім’ями, тобто разом з дружиною чи чоловіком і дитиною. Путівок за пільговими цінами у нас для них цього року немає, але тим, хто прагне цього і має кошти на придбання додаткової путівки за повну її вартість, у профкомі підприємства можуть допомогти їх замовити.
В майбутньому на питання сімейного відпочинку працюючих буде обов’язково звернута увага, як і на збільшення числа відпочиваючих на узбережжі моря, адже бажаючих там оздоровитися є все-таки більше, ніж у нас на Прикарпатті.
– Скільки путівок на оздоровлення на відпочинок працівників та їх сімей цього року було придбано і на яку суму?
– Для літнього оздоровчого відпочинку працівників буде закуплено 432 путівки в пансіонат «Плай» на суму близько 1,5 млн гривень, для оздоровлення дітей у табори «Дружба» – 80 путівок та «Сонячний берег» – 140, на що буде витрачено приблизно мільйон гривень.
– Які ще нині діють на підприємстві соціальні програми та надаються допомоги?
– Хочу з цього приводу сказати, що з огляду на діючі в нас соціальні гарантії, працюючі мають усі ті пільги та допомоги, які в свій час були передбачені на державних підприємствах. Так, зокрема, для працівників виробничих підрозділів передбачені талони на лікувально-профілактичне харчування. Підприємство за свої кошти забезпечує перевезення працівників на роботу та з роботи, організовує їх медичне обслуговування та добровільне медичне страхування. Передбачені в бюджеті також кошти на подарунки дітям працівників та дітям-сиротам з нагоди свят Миколая, Нового року, а жінкам – до свята весни – 8 Березня.
На підприємстві також діє програма соціальних виплат для тих працівників, які виховують дітей-сиріт, матеріальна допомога на поховання рідних, непрацюючим пенсіонерам, надається матеріальна допомога на лікування, багатодітним працівникам та при народженні дитини.
Здавна в колективі введена традиція виплачувати одноразові винагороди працюючим з нагоди ювілейних днів народжень та на санаторно-курортне лікування. А ще останнім часом на підприємстві була впроваджена програма із залучення в колектив молодих спеціалістів.
– У зв’язку з цим хотілося б дізнатися, якою є нині ситуація на підприємстві із забезпеченням кадрами?
– В цілому наші виробничі підрозділи укомплектовані персоналом, є ще певний недобір кадрів в цеху електропостачання та ремонтно-механічному управлінню в зв’язку з дефіцитом на ринку праці в регіоні працівників технічних спеціальностей: електромонтерів, токарів, фрезерувальників, слюсарів. З огляду на перспективу хотілося б, щоб у колективах було більше молодих спеціалістів – випускників вищих навчальних закладів та коледжів. Досвідчені працівники їх навчали б і таким чином створювався б належний резерв кадрів, в тому числі на керівні посади. Але, на жаль, ще часто молодь вибирає роботу не на стабільному вітчизняному підприємстві, а за кордоном, спокушуючись на розрекламовані високі там зарплати. Але ж на практиці воно не завжди так буває, зважаючи на терміни роботи в тій же Польщі чи Чехії, їх епізодичність, а часто й безрезультатність поїздок у пошуках роботи або обман з боку іноземних роботодавців.
А ще мене в тій ситуації дивує безтурботність як молодих українців, так і людей вже більш зрілого віку щодо свого майбутнього, зокрема того періоду в житті, коли слід буде йти на заслужений відпочинок, тобто пенсію. Адже працюючі за кордоном не сплачують жодних податків чи якихось платежів у бюджети всіх рівнів, але водночас користуються на рівні з усіма державними гарантіями щодо охорони здоров’я (лікування в медзакладах), безплатним навчанням, міською інфраструктурою й іншим. А ось працівники «КАРПАТНАФТОХІМу» за результатами своєї праці отримують заробітну плату та наповнюють коштами Пенсійний та інші соціальні фонди, міський бюджет.
– Як ви вже сказали, молодь та людей старшого віку приваблює чи не в першу чергу рівень заробітної плати? Що можете з цього приводу сказати?
– Вперше за останні роки підприємство за рівнем оплати праці є нині в числі найкращих як у Калуші, так і на Прикарпатті. Але задовольнитися цим досягненням ми не можемо з огляду на ріст цін на ринку та необхідність належного матеріального забезпечення працюючих. Підвищення рівня зарплати ми плануємо в липні разом з підвищенням прожиткового мінімуму в державі. Поки що встановлення рівня заробітної плати на підприємстві проводиться з дотриманням установлених державою вимог, згідно з галузевою та генеральною угодами, хоча вже тепер тарифна ставка робітника І розряду на 861 гривню перевищує ці норми.
Важливе значення для поліпшення матеріального стану працюючих має діюча на підприємстві система преміювання за підсумками роботи. Крім цього, в нас впроваджена нині програма заохочення до кращих показників у праці, згідно з якою тому чи іншому працівнику може бути підвищено рівень посадового окладу чи тарифної ставки.
Але я б ще хотів звернути увагу наших потенційних працівників, особливо молодих спеціалістів на те, що заробітна плата в нас виплачується стабільно в один і той же час, що дозволяє планувати свої витрати, а при потребі й заощадити кошти.
Що стосується молодих спеціалістів, то з метою їх залучення до постійної роботи на підприємстві та підвищення рівня кваліфікацій підприємство готове сприяти їх подальшому навчанні у вищих навчальних закладах, оплачуючи частково або повністю ці витрати.
Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.