Повертаючись до надрукованого Пільговики вимагають у влади Калуша необмеженого проїзду в міських автобусах
Повертаючись до надрукованого Пільговики вимагають у влади Калуша необмеженого проїзду в міських автобусах
В попередньому номері «НК» повідомлялося, що пільговики Калуша судяться з міською владою. Зокрема, 17 січня у Калуському міськрайонному суді відбулося вже друге засідання в адміністративній справі за позовом калушанки, викладача Калуського політехнічного коледжу Валентини Сороки до виконавчого комітету Калуської міської ради.
Нагадаємо, що жінка вимагає скасувати рішення виконавчого комітету міськради, яким було запроваджено «пільгові» рейси на автобусних маршрутах загального користування. Вона переконана, що згідно з чинним законодавством, пільгові категорії громадян мають право безкоштовно їздити в усіх міських та приміських автобусах загального користування.
Підтримати Валентину Сороку до суду прийшли близько сотні пенсіонерів та інвалідів. Усі вони ще до початку судового засідання зайшли до зали та чекали розгляду справи, обговорюючи між собою варіанти дій при тому чи іншому рішенні суду. Проте засідання завершилося фактично і не розпочавшись.
– Від представника виконавчого комітету Калуської міської ради надійшло клопотання з проханням відкласти розгляд справи у зв’язку з тим, що їх уповноважений представник зайнятий у розгляді іншої справи, – зауважила суддя Олександра Кардаш.
Відтак представник Феміди задовольнила прохання міської ради і перенесла розгляд справи на 6 лютого.
Проте люди, незадоволені таким розвитком подій, не поспішали розходитися. Вони взялися активно обговорювати ситуацію та обдумувати свої подальші кроки відразу у залі судових засідань.
Зокрема, депутат Калуської міської ради Ольга Єланіна, яка була тут присутня, серед іншого нагадала, що коли у січні 2017 року обговорювався тариф на перевезення, то влада міста запевняла, що з квітня у Калуші буде запроваджено електронний квиток.
– За рік у сфері перевезень, незважаючи на ряд обіцянок влади, нічого не змінилося, – акцентувала О. Єланіна. – Ще вчора було відомо, що міський голова попросить перенести суд на 6 лютого. У міській раді працює не один юрист. Ви – громада міста – вибрали владу, яка має не лише продавати землю, а й захищати ваші інтереси. Тому особисто я дуже задоволена, що на сьогоднішнє судове засідання прийшло так багато небайдужих калушан.
Після цього у залі навіть прозвучали заклики палити шини під міською радою та не покидати залу судових засідань, доки суддя не повернеться і не розгляне справу.
– Справа навмисне затягується і триватиме це місяцями, – висловив припущення один із активістів. – Для чого це робиться? Влада розраховує, що з плином часу інтерес калушан щодо цього питання зменшуватиметься і все менше людей приходитиме на засідання. Коли прийде лише близько десятка калушан, тоді суд розгляне справу і, звичайно ж, винесе рішення не на нашу користь.
За словами Валентини Сороки, на першому судовому засіданні, яке відбулося ще минулого року, були і позивач, і представник відповідача (Калуської міської ради).
– Тоді, щоправда, суддя сказала, що я звертаюся як інвалід, а тому розглядатиметься питання проїзду без обмежень у міських та приміських автобусах лише для цієї категорії осіб, а не всіх пенсіонерів, – розповідає В. Сорока. – Тому я звернулася в Калуське об’єднане управління ПФУ Івано-Франківської області і взяла там довідку, що я отримую пенсію на загальних підставах, а не як інвалід. Також на першому засіданні мені дозволили залучати свідків. Але на друге засідання від міської влади вже ніхто не з’явився.
Крім того, 16 січня мені зателефонував адвокат і сказав, що суду не буде і щоб я повідомила про це свідків. Виходить, що йому надали таку інформацію, тому він і не з’явився на судове засідання.
Щодо самого судового засідання, то суддя спізнилася на десять хвилин. Також вона не дала мені без адвоката зачитати звернення і документи.
У результаті тривалого обговорення активісти провели збори територіальної громади і затвердили протокол, в якому винесли громадську догану голові суду через відмову слухати справу та неповагу до позивача і свідків. Також люди домовилися прийти на найближчу сесію Калуської міської ради і вимагати включення до порядку денного питання про скасування «пільгових» рейсів, які обмежують права людей.
– Тож будемо просити міську владу створити органи самоорганізації населення і наділити їх частиною власної компетенції, фінансів, майна, – підсумувала Валентина Сорока.
Або безкоштовний проїзд, або розвиток інфраструктури Калуша
Зважаючи на те, що ажіотаж навколо цього питання не вщухає, а незадоволення людей навпаки зростає, журналіст «НК» поцікавилася у начальника управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрія Соколовського, чи не планує міська рада переглядати своє рішення, яким було запроваджено «пільгові» рейси на автобусних маршрутах загального користування.
– Справа в тому, що в тій же постанові Кабінету Міністрів України, якою надається право безкоштовного проїзду пенсіонерам, зазначається, що кошти на відшкодування перевізникам має передбачити Міністерство фінансів України з державного бюджету, – зауважив Ю. Соколовський. – А якщо ця умова не виконується, то відповідно не може бути й необмеженого проїзду у міському транспорті для пенсіонерів.
Звичайно, що компенсувати перевізникам безкоштовний проїзд пенсіонерів можна і за рахунок міського бюджету, але тоді нам доведеться відмовитися від ремонту доріг, під’їздів чи безкоштовної медицини… Треба вибирати: або безкоштовний необмежений проїзд пенсіонерів, або розвиток інфраструктури Калуша. Наразі на «пільгові» рейси ми витрачаємо з міського бюджету орієнтовно 2,5 млн грн, а щоб пенсіонери могли їздити в усіх міських та приміських автобусах загального користування без обмежень потрібна значно більша сума. Для прикладу, в Ужгороді, місті трохи більшому за Калуш, влада відшкодовує перевізникам за необмежений проїзд пенсіонерів більше 20 млн грн.
Тетяна КУРТАШ.
- P. S. Графік руху «пільгових» автобусів можна переглянути на 11 ст.
Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]
Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]