Володимир Оленич: «Працюємо в режимі ремонту обладнання, відвантаження продукції та прийому сировини»
Володимир Оленич: «Працюємо в режимі ремонту обладнання, відвантаження продукції та прийому сировини»
Попри те, що минулого тижня в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» розпочався зупинковий ремонт технологічного обладнання, трубопроводів й інших важливих вузлів, стадій, систем виробничого процесу, колективи деяких цехів зайняті не тільки цією роботою. Звісно, вона є нині пріоритетною, однак не єдиною. Адже працівники тих підрозділів, які безпосередньо зайняті виробництвом товарної продукції, повинні забезпечувати її реалізацію споживачам. Власне, вищесказане стосується і колективу цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом.
– Сьогодні ми працюємо в режимі ремонту обладнання, відвантаження продукції та прийому сировини, – говорить начальник цього цеху Володимир Оленич. – Зокрема, нещодавно на склад сировини і готової продукції було прийнято два вагони кальцію хлористого. Тобто рух сировини до нас не припиняється і під час зупинкового ремонту.
Щоправда, кухонну сіль з ДП «Артемсіль» наразі не отримуємо, бо у відділенні розвантаження насипом солі та приготування розсолу проводиться чистка, ревізія та ремонт конвеєрних систем. Тут основні ремонтно-відновлювальні роботи виконуються працівниками цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва ПХВС і КС та УЗВ ремонтного управління підприємства, а чисткою і фарбуванням обладнання займаються наші дві бригади, сформовані з технологічного персоналу.
Щодо товарної каустичної соди, то її відвантажуємо щоденно. Ця продукція, як і раніше, доставляється до споживачів автомобільним і залізничним транспортом.
– Чи залучено сторонні організації до ремонтних робіт у вашому цеху?
– У нас працюють чотири ланки спеціалістів ТОВ «РЕММАШРЕСУРС». Ця харківська фірма вперше бере участь у зупинковому ремонті, що проводиться в «КАРПАТНАФТОХІМі». У нас її в основному зайняті роботами, які пов’язані з проведенням ревізії фільтрів вологого водню і хлору та сухого хлору у відділенні електролізу, сушки та компримування хлору й заміною фільтрувальних елементів. При їх відкритті й огляді на фільтрах вологого хлору не було виявлено забруднень і пошкоджень. Натомість інші фільтри були дещо забрудненими. Їх очищення технологічний персонал під керівництвом старшого майстра відділення електролізу, сушки та компримування хлору Михайла Масляного практично вже завершив. Нашим працівникам залишилось тільки очистити хлорний трубопровід.
Заміну фільтрувальних елементів на фільтрі вологого водню вже завершено. Наближаються до завершення і роботи із заміни фільтрувальних елементів на інших фільтрах у цьому відділенні.
Також спеціалістами фірми «РЕММАШРЕСУРС» та ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» проводяться ремонти ємностей, реакторів, теплообмінного й іншого обладнання. Вони ж залучаються до додаткових робіт, які не були заплановані, але нагальна потреба їх виконати виникла лише тепер, коли все повідкривали.
Крім того, до ремонту водневих і хлорних компресорів із заміною в них підшипників задіяно спеціалістів сумської фірми «ТЕХНОЛОГ».
– А яку частину із загального набору робіт на сьогодні вже виконано ремонтниками та технологічним персоналом цеху?
– Якщо говорити у відсотковому вимірі, то десь приблизно 70-80%. Надіюся, що 9 листопада вже вдасться завершити останні ремонтні роботи, циркулюватиме система розсолу й цього, або наступного дня розпочнемо просушувати хлорну систему та готувати цех до пуску.
Розмову вів Василь ТКАЧУК.
На знімку: спеціаліст «РЕММАШРЕСУРСу» завершує монтаж фільтрувальних касет на фільтрі вологого водню.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.