Вони дбають про надійний захист етиленопроводу
Вони дбають про надійний захист етиленопроводу
Непрості завдання постійно доводиться вирішувати працівникам дільниці електрохімічного захисту цеху магістральних продуктопроводів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Пов’язані вони із забезпеченням надійної роботи системи катодного захисту етиленопроводу «Калуш – Західний кордон».
– Складність полягає в тому, що загальна довжина етиленопроводу становить понад 204 км і він проходить через території двох областей – Івано-Франківської та Закарпатської, – пояснює заступника начальника цеху Руслан Михайлович, – Але оскільки він металевий і підземний (винятком є тільки переходи через струмки, ріки) та більшість траси розташована у важкодоступних гірських районах, то основним небезпечним фактором впливу навколишнього середовища на етиленопровід є електрохімічна корозія. В ґрунтах завжди наявні розчини солей, кислоти, органічні речовини, які негативно впливають на стінки сталевих труб.
– Це може спричинити руйнування трубопроводу?
– Так. І єдиний спосіб запобігти цьому – забезпечити надійну роботу системи катодного захисту етиленопроводу, яка складається з 20 станцій (СКЗ), та вчасно проводити ремонт бітумної ізоляції. Цим і займається колектив нашого цеху й безпосередньо працівники дільниці електрохімічного захисту при сприянні керівництва підприємства, бо вирішити складні завдання без фінансової підтримки й інколи допомоги сторонніх організацій неможливо.
– Що зроблено в цьому плані за останні роки?
– В 2016 та 2017 роках у рамках реалізації проєкту з відновлення станцій катодного захисту були виконані з залученням сторонніх організацій необхідні будівельно-монтажні роботи на вісьмох СКЗ. А минулого року ряд важливих робіт на трасі етиленопроводу ми провели власними силами. Зокрема, працівниками дільниці електрохімічного захисту були відновлені СКЗ №15 в селі Новий Мізунь Івано-Франківської області та СКЗ №2 в селі Кідьош Закарпатської області. При цьому всі заплановані роботи виконали в короткі терміни: в квітні – на станції в селі Новий Мізунь, а листопаді-грудні – на станції в селі Кіьош. Крім того, власними силами в серпні-вересні було огороджено площадку лінійного крана в селі Дунковиця Закарпатської області.
Реалізація цих проєктів колективом цеху магістральних продуктопроводів дозволила підвищити ефективність системи катодного захисту та зекономити кошти підприємства.
Василь ТКАЧУК.
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на 2025 рік на централізоване водопостачання та водовідведення. Структура тарифів (Додатки 16,17,18,19)
ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.